Burrat apo gratë janë më të aftë në politikë? Habisin me përgjigjen shqiptarët

Shqiptarët nuk bëjnë më ndarje gjinore për aftësitë në politikë.

 

Të pyetur nga Barometri në Euronews Albania nëse burrat janë më të aftë se gratë në politikë, 47% e tyre nuk janë dakord me këtë pohim dhe 24% e tyre janë dakord.

 

Tek ata të cilët besojnë se burrat janë më të aftë se gratë në politikë, 30.5% janë po burra dhe vetëm 16.9% janë gra.

 

Gjetjet janë të Barometrit në Euronews Albania, realizuar gjatë periudhës 9-21 shtator 2022, kryer nga MRB dhe Data Centrum, në nivel kombëtar me 1000 intervista ballë për ballë.

 

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

NA NDIQNI NE INSTAGRAM

Te tjera
LAJME

‘Pse moj zonja injorante’! Sindi e ‘Për’puthen’ i kthehet rëndë ndjekëses

Ajo mori vëmendje te “Për’puthen” dhe u komentua shumë...

Kush valle? Rovena Stefa publikon pamje me prindërit nga vila që ka blerë në Kosovë

Këngëtarja Rovena Stefa, kohët e fundit i ka befasuar...

(Foto) Lori Hoxha tregon pamjet se si duket shtëpia e ‘Big Brother Vip’, ja kur nis

Teksa të gjithë presin që të fillojë “Big Brother...