Shqiptari që dashurohet me serben, aktori shkodran tregon çfarë i tha Eduart Grishaj: Më mori në telefon

“Sofia” është filmi më i ri në kinematografinë shqiptare me regjinë e Eduart Grishaj, i cili dy ditë më parë kishte premierën.

 

Aktori kryesor është Antonio Kodrinaj, i cili në film është një shqiptar që dashurohet me një serbe. Me origjinë nga Shkodra, por i rritur në Itali, ai ka treguar sesi i erdhi oferta nga Grishaj.

 

Antonio u shpreh se e pranoi direkt rolin pasi pa skenarin sepse ishte historia e jetës së tij.

 

“Unë kur kam shkuar për herë të parë në kinema, kam parë filmin ‘Gladiatori’ dhe kam vendosur të bëhem pjesë e aktrimit. Nuk kam studiuar për aktrim, e kam mësuar vetë.

 

Ndihem shumë i nderuar që edhe pse jetoj jashtë regjisorët shqiptarë po më japin mundësinë të luaj filma. Me Eduartin që u bashkuam shkaku ishte Alfred Trebicka. Kur më mori Eduarti në telefon është shumë e bukur se ne aktorët që shohim është skenari. Ma tregoi skenarin dhe kur e lexova, ishte historia ime para 3 vitesh se jetoja në Amerikë dhe më morën në telefon dhe më thanë babi nuk është mirë me shëndetin. Edhe nuk munda ta refuzoja se ishte historia ime”, tha ai.

“Ty të manipuloi Luizi”/ Debat mes banorëve për Armaldon dhe Luizin

Një bisedë që nisi me batuta, përfundoi keq mes Armaldos dhe Luizit. Ata të dy debatuan ashpër mbrëmjen e kaluar, duke lënë pjesën tjetër të...

Tan Brahimi është banori i dytë që i shtohet shtëpisë së BBV

Tan Brahimi është banori i dytë që i shtohet shtëpisë së Big Brother Vip. Brahimi është aktor humori. Ai u prit nga Luizi, ndërsa ky...

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

NA NDIQNI NE INSTAGRAM

Te tjera
LAJME

Luizi mirëpret Tanin: Ditë të zeza do vijnë në këtë shtëpi

Tan Brahimi është banori i dytë që i shtohet...

“Ty të manipuloi Luizi”/ Debat mes banorëve për Armaldon dhe Luizin

Një bisedë që nisi me batuta, përfundoi keq mes...

Tan Brahimi është banori i dytë që i shtohet shtëpisë së BBV

Tan Brahimi është banori i dytë që i shtohet...

Ofendoi Kiarën, Amosi justifikon veten: Nga nervozizmi njeriu mund të gabojë

Amos nuk kishte biletë vajte-ardhje. Ai u shpreh në...