Moti merr kthesën e madhe/ Ndryshojnë drastikisht temperaturat, çfarë e pret vendin tonë në fundjavë

E dielë – 6 nëntor 2022

 

Vendi ynë mbetet në mbizotërimin e vranësirave të shpeshta përgjatë gjithë 24-orëshit, ku më të dukshme vranësira do të jenë në zonat lindore. Parashikohet që vranësirat të pësojnë zhvillime herë pas here duke sjellë reshje të pakta shiu në ultësirën perëndimore, ndërsa në zonat malore reshjet do të jenë më të shumta.

 

Sipas Meteoalb, temperaturat e ajrit do të vijojnë të ulen në mëngjes dhe në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 3°C deri në 21°C.

 

Era do të fryjë mesatarisht me shpejtësi 45 km/h nga drejtimi veriperëndimor duke krijuar në brigjet detare dallgëzim 3 ballë.

 

 

E hënë – 7 nëntor 2022

Vendi ynë në pjesën më të madhe të tij do të jetë me alternime kthjellimesh dhe vranësirash të pakta, ku më të dukshme kthjellimet do të jenë gjatë paradites në ultësirën perëndimore. Pritet që vranësirat të theksohen në orët vijuese, ku në zonat malore do të pësojnë zhvillime të përkohshme duke sjellë reshje të pakta shiu.

 

Temperaturat e ajrit do të ulen në mëngjes, por rriten lehtë në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 2°C deri në 22°C.

 

Era do të fryjë mesatarisht në det me shpejtësi 40 km/h nga drejtimi verior – veriperëndimor duke krijuar në brigjet detare dallgëzim 2 – 3 ballë.

 

Moti – E martë, 8 nëntor 2022

Sipas MeteoAlb: Pjesa e parë e ditës parashikohet të jetë në dominimin e motit të qëndrueshëm në të gjithë territorin duke sjellë orë të shumta me diell dhe kalime të lehta vranësirash. Ndërsa pjesa e dytë e ditës do të shtojë gradualisht vranëisrat, ku më të fokusuara do të jenë në zonat verilindore dhe juglindore duke sjellë momente me pika shiu.

 

Temperaturat e ajrit do të rriten në mëngjes, por mbeten kostante në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 6°C deri në 22°C.

 

Era do të fryjë e lehtë dhe mesatare me shpejtësi 35 km/h nga drejtimi veriperënimor duke krijuar në brigjet detare dallgëzim mbi 2 ballë.

(Foto) Nga ‘Dancing With the Stars’ në ‘Big Brother’, ja cili është aktori i njohur që do bëhet pjesë

Është përfolur që sezoni i dytë i “Big Brother Vip” do të nisë më datë 24 dhjetor, pikërisht natën e Krishtlindjeve. Sa më shumë...

Do festonte datëlindjen sot, Aida Shtino rrëqeth: Po kalon i pesti vit pa ty, do pi me foton tënde

Aida Shtino është një ndër moderatoret më të njohura në Shqipëri. Pavarësisht shkëputjes nga ekrani, Shtino do të njihet gjithmonë si fytyra e “Njerëz...

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

NA NDIQNI NE INSTAGRAM

Te tjera
LAJME

Të moshuarit i rrëzohen frutat e perimet në rrugë, djali ndalon makinën dhe e ndihmon

Shpesh herë jemi mësuar të dëgjojmë vetëm për akte...

Shokohet vajza pasi ndahet! Ish i dashuri i dërgon faturat e harxhimeve: Mi paguaj…!

Të gjithë e dimë se marrëdhëniet janë një investim...

Do festonte datëlindjen sot, Aida Shtino rrëqeth: Po kalon i pesti vit pa ty, do pi me foton tënde

Aida Shtino është një ndër moderatoret më të njohura...