“Nuk e marr vendin e punës me puthje”/ Pas largimit nga ‘Topi’, Flori Gjini tregon ‘kurthin’ që i bëri ky TV dhe sulmon Bora Zemanin

Një nga “lëvizjet” surprizë të sezonit të ri televiziv, që në fakt ndodhi pasi emisionet kishin nisur, ishte ajo e Flori Gjinit, i cili u largua nga “Shqipëria Live” dhe Top Channel, për të vazhduar karrierën si moderator në ekranin e “Euronews”.

 

Deri sot Gjini nuk kishte dhënë asnjë arsye për largimin e tij të befasishëm, ndërsa i ftuar në “Natën me Aulonën” këtë mbrëmjen ka rrëfyer gjithcka që ka ndodhur dhe pse mori vendimin për ikjen.

 

 

Kështu, fillimisht moderatori ka thënë se ka pasur një bisedë me drejtuesit e Top Channel që ta vazhdonte moderimin e “Shqipëria Live”, program që tashmë e drejtonte prej disa vitesh, ndërkohë që do t’i besohej edhe “Gold Room”-i i “Dancing With the Stars”, pozicion që tani e mban Eno Popi dhe në janar do të bënte edhe Fan Club-in e “Big Brother”.

 

Një ofertë tunduese shprehet ai, që do të reflektonte dhe rritjen e tij në televizion, megjithatë në momentin që ato cka u diskutuan duhet të paraqiteshin edhe në kontratë, kjo gjë nuk ndodhi dhe pikërisht kjo kontratë në fund rezultoi jo e drejtë për të dyja palët.

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

NA NDIQNI NE INSTAGRAM

Te tjera
LAJME

Të moshuarit i rrëzohen frutat e perimet në rrugë, djali ndalon makinën dhe e ndihmon

Shpesh herë jemi mësuar të dëgjojmë vetëm për akte...

Shokohet vajza pasi ndahet! Ish i dashuri i dërgon faturat e harxhimeve: Mi paguaj…!

Të gjithë e dimë se marrëdhëniet janë një investim...

Do festonte datëlindjen sot, Aida Shtino rrëqeth: Po kalon i pesti vit pa ty, do pi me foton tënde

Aida Shtino është një ndër moderatoret më të njohura...