Ndodh edhe kështu: Roja dënohet për plagosjen e hajdutit, ai dëmshpërblehet

Një qytetar nga Norvegjia, Fatmiri, thotë në “Aldo Morning Show” në Tv Klan se nuk është detyra e një rojeje objekti të ndjekë hajdutin. Ai madje tregon edhe një rast që ka ndodhur në Norvegji, ku roja ka plagosur hajdutin dhe ky i fundit është dëmshpërblyer.

 

Fatmir: Unë di një rast me një fjalë, që ndodh edhe këtu në Norvegji, që roja ka ndjekur hajdutin, biles e ka plagosur atë me një mjet prerës, lopatë më duket dhe për këtë punë, roja është dënuar, hajduti ka marrë dëmshpërblim.

 

Aldo: Çfarë thua?!

 

Fatmir: Nuk është kompetenca e rojes.

 

Aldo: Është e drejtë kjo?

 

Fatmir: Shumë e drejtë është. Nëse një roje ndjek një hajdut për nga ana tjetër, futet një hajdut tjetër, atëherë roja e ka bërë detyrën e vet?

 

Aldo: Në rastin që na tregove nga Norvegjia, njerëzit u ndanë në dysh në opinion apo nuk flet njeri aty?

 

Fatmir: Jo, njerëzit nuk u ndanë në dysh sepse është shteti, janë kompetencat e policisë. Si ka mundësi, tjetri ngeli i plagosur nga ky.

 

Aldo: Ngel çyryk.

 

Fatmir: Mori dëmshpërblim, mirëpo njerëzve i djeg xhepi sepse këtë dëmshpërblim ai e mori nga institucionet, nga taksapaguesit norvegjezë./tvklan.al

(Foto) Nga ‘Dancing With the Stars’ në ‘Big Brother’, ja cili është aktori i njohur që do bëhet pjesë

Është përfolur që sezoni i dytë i “Big Brother Vip” do të nisë më datë 24 dhjetor, pikërisht natën e Krishtlindjeve. Sa më shumë...

Çfarë ndodhi brenda? Policia e Kosovës zbarkon në shtëpinë e BBV

Policia e Kosovës ka hyrë sot në “Big Brother VIP Kosova”, pas raportimeve se në hapësirat e brendshme të shtëpisë po konsumohet duhani. Policia...

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

NA NDIQNI NE INSTAGRAM

Te tjera
LAJME

Të moshuarit i rrëzohen frutat e perimet në rrugë, djali ndalon makinën dhe e ndihmon

Shpesh herë jemi mësuar të dëgjojmë vetëm për akte...

Shokohet vajza pasi ndahet! Ish i dashuri i dërgon faturat e harxhimeve: Mi paguaj…!

Të gjithë e dimë se marrëdhëniet janë një investim...

Do festonte datëlindjen sot, Aida Shtino rrëqeth: Po kalon i pesti vit pa ty, do pi me foton tënde

Aida Shtino është një ndër moderatoret më të njohura...