Miqtë i vodhën biznesin, sportistja e njohur shqiptare ka dy fjalë për ta: Ju kam lënë Zotin!

Sportistja e njohur, Klodiana Shala ka rrëfyer së fundmi një eksperiencë jo të këndshme për të.

 

Teksa ishte e ftuar në një lidhje direkte në programin ‘Aldo Morning Show’, sportistja tregoi se disa kohë më parë ka qenë viktimë e një vjedhjeje në biznesin e saj.

 

Klodiana rrëfeu se pas ngjarjes fshiheshin miqtë e saj të ngushtë por çështjen e ka lënë ta zgjidhin autoritetet përkatëse dhe jo personalisht.

 

“Më ka ndodhur. Më ka ndodhur se kam pasur…Biznesin tim privat kështu që më ka ndodhur që ma kanë vjedhur biles dhe njerëzit më të ngushtë. Kam pasur dhe punonjës të tjerë, kështu që ia kam lënë gjithsecilit.

 

Në përgjithësi, unë ia lë Zotit, por kur kam biznesin tim, në këtë temë unë do ia lë institucioneve përkatëse dhe jo të gjëmoj fëmijën e jo më shumë aksidenti njëherë,”- tregoi ajo.

 

Kujtojmë se rreth nëj viti mëparë Klodiana iu nënshtrua një operacioni në shtyllën kurrizore, i cili i ndryshoi totalisht gjithë rrjedhën e jetës.

 

Plot 3 operacione të zhvilluara njëri pas tjetrit, ku në dy prej tyre ishte me të afërmit e saj dhe në njërin iu desh të zgjohej e vetme në prani të mjekëve.

 

Ajo tregoi se sportin e ka bërë për të parë deri ku do shkonte pasi ana financiare për to ka qenë zero.

 

“Momente te vështira të gjithë kanë pafund. Siç kam kaluar me mamin, por sakrifica e madhe që e kam përjetuar ka qenë 2012 kur unë u largova nga sporti. Nuk u largova me dëshirën time. Kisha një vit të tërë sakrificë që isha në një fazë përgatitore. Një stërvitje pafund, 8 orë në ditë stërvitje.

 

Nuk takoja njeri nga familja sepse isha e grumbulluar për të marrë pjesë në lojërat Olimpike Londër 2012. Pasi kapa normën që ishim 15 sportistet më të mira në botë, isha edhe unë në 200 metra. Pata një dëmtim. Vuajta shumë 2 muaj në Shqipëri. nuk lashë doktor pa shkuar. Pas dy muajsh terapi të ndryshme unë u nisa për në Londër. Një ditë para garës time zëre se u paralizova. Më morën me barelë dhe aty pata një operacion në shtyllën kurrizore ku e vuajta mbrapa, por vështirësia ishte që lashë sportin. Dhe e lashë në momentin kur isha në kulm.”- ka rrëfyer ajo.

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

NA NDIQNI NE INSTAGRAM

Te tjera
LAJME