Emigranti i hedh mijëra euro në skenë, këngëtari i mbledh dhe bën të papriturën: Lodhja e gurbetqarit është… (VIDEO)

1500 euro i ka hedhur ngë emigrant në skenë këngëtarit Labinot Tahiri, i cili ishte duke performuar në një lokal në Gjermani.

 

Tahiri ka publikuar një video ku shihet duke mbledhur eurot e hedhura në skenë dhe ia kthen dialit që ia hodhi duke thënë se ata mund t’i dhurojë për bamirësi në Kosovë.

 

 

Ndër të tjera në postimin e tij shkruan “Lodhja dhe jeta e gurbetqarit është e barabartë me hjekat e prinderve tanë derisa ata na kanë rritur neve dhe nuk dua qê ti shfrytzoj asnjeherë”.

 

“Një rast në Gjermani, ku një gurbetqar mi ka hedhur 1500€ dhe ato ia ktheva sepse boll që publiku shqiptar vjen nēpër mbremjet tona dhe nuk ka nevojë për bakshish.

 

Pastaj ai me tha se per rastet humane dua ti dhuroj, i thash që kur do qe jeni në Kosovë i dhuroni aty ku ju thot zemra se boll kemi raste.

 

Lodhja dhe jeta e gurbetqarit është e barabartë me hjekat e prindêrve tanë derisa ata na kanë rritur neve dhe nuk dua qe ti shfrytzoj asnjeherë.

 

 

Mjafton që gurbetqari punon dhe kontribon për atdheun tonë. Unë i falenderoj nga zemra të gjithê. Me dashuri, Labi Kosovë e Shqipërisë” shkruan këngëtari.

 

 

https://fb.watch/gyz62V96lp/

 

 

Ekskluzive/ Zbulohet gjyqi mes Olsa Muhametit dhe Vera Grabockës

Bruno Shemsho, modeli dhe ish konkurrenti i Për’puthen ishtë i ftuar këtë javë në #Expuls nga Ronaldo Sharka në RTV Ora.   Pasi Bruno u largua...

(Video) Gazetari shqiptar bën gafën e madhe, ngatërron Eli Farën me ish-Missin nga Kosova

Gazetari shqiptar, Isli Islami “e ka ngatërruar” ish-missin Afërdita Paçaradën me këngëtaren Eli Fara.   Teksa ka uruar kolegun e tij Olti Currin për eksperiencën e...

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

NA NDIQNI NE INSTAGRAM

Te tjera
LAJME

Arjon Muça i zuri vendin në Top Channel? Ish-konkurrenti i Për’puthen habit me deklaratën

Bruno Shemsho, modeli dhe ish konkurrenti i Për’puthen ishtë...

Ekskluzive/ Zbulohet gjyqi mes Olsa Muhametit dhe Vera Grabockës

Bruno Shemsho, modeli dhe ish konkurrenti i Për’puthen ishtë...

Jeni në dilemë? Ja ku mund të shkoni për pushime

Guidier, Lyto Alliu në një intervistë për emisionin “Jeto...