VIDEO/ Qytetari: Sa herë nxjerrim portofolin ja bëjmë “ëhhhh”, jemi kthyer në mashtruesa

Çmimet e rritura të produkteve ushqimore po ua vështirësojnë çdo ditë e më shumë jetën qytetarëve shqiptarë.

 

Në rubrikën “Box-pop” në Abcnews.al të gazetarit Ermal Vaka, qytetarët kanë rrëfyer se si po arrijnë tu bëjnë ballë rritjes së çmimeve.

 

“Me ëh… me vuajtje, sa herë futemi në dyqan ja bëjmë ëhhh… se na dhemb”, u shpreh një qytetarë ndërsa u pyet se si po i përballon çmimet.

 

Ndërkohë qytetari me humor ka treguar se shpesh kur nuk kanë para mundohet edhe të gënjejnë shitësit, duke marrë ushqime pa lekë në dorë dhe duke i kthyer ato disa ditë mbrapa.

 

“Ka ditë që s’kemi dhe i themi atij në dyqan do ti sjell cikë më vonë, ça të bëjmë”, u shpreh me tej qytetari.

 

 

 

Luizi habit: Kiara hajde puthemi që mos të dalësh ti dhe të kapim finalen

Luizi dhe Kiara në një moment që janë ndodhur vetëm së bashku janë shprehur sërish më njëri tjetrin për lidhjen e tyre.   Kiara e ka...

Kiara flet për dashurinë e “fshehtë” të Luizit: Vdesin për njëri-tjetrin, thjesht nuk e pranojnë

Ka thyer heshtjen mbrëmjne e sotme Kiara, teksa ka zgjedhur të thotë vetëm një fjali për debatin që ka patur Armaldo dhe Luizi   Teksa Armaldo...

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

NA NDIQNI NE INSTAGRAM

Te tjera
LAJME

“Lekët i dua si vdekja”, burri rrëzon deklaratën e gruas me një puthje të ëmbël

Seanca e “Shihemi në Gjyq” ka mbërritur drejt fundit...

(video) Sipas Zhakut: Luizit i duhet një…sikar! E çfarë ishte kjo?

Zhaklina është opinioniste e këtij edicioni të Big Brother...

Sëmuret Luizi gjatë natës, banorët i rrinë afër! “Po u sëmure ti, u mbyll Big Brother”

Mbrëmjen e djeshme në spektaklin e rradhës të Big...