Premtimet që nuk u mbajtën nga qeveria Rama/ Shqiptarët ende vuajnë për…

Qeveria e Edi Ramës si gjithmonë bën premtime në kohën e zgjedhjeve, por ato premtime nuk mbahen kur rë. Edi Rama në vitin 2013, në një intervistë me Blendi Fevziun është shprehur se shqiptarëve nuk do t’iu mungojë asgjë.

 

Më poshtë dy deklarata të kryeministrit Edi Rama që ka dhënë ndër vite, duke e krahasuar me atë të pak ditëve më parë, ku përballet me një zonjë e cila ankohet se nuk ka ujë.

 

“Dy gjëra do të merren personalisht këto 4 vite dhe do të përgjigjem unë personalisht. Nuk do ja vë përgjegjësinë absolutisht askujt. Legalizimet falas të shtëpive të ndërtuara në zonat informale. Ujin ne parcel në çdo metër katror tokë buke dhe ujin e pijshëm në çdo shtëpi. Me këto dy gjëra do merrem unë dhe do përgjigjem unë.”

 

“Vetëm uji na mungon”- shprehet një qytetare. “Ja po punojmë me ujin, jemi duke punuar”- thotë Rama./ syri.net

“Heroi” i heshtur që zbukuron kishën e Zojës së Shkodrës

Nga Simon Shkreli   Paulin Rripaj është i heshtur, ai punon me përkushtim që Kisha ku ai shërben si punonjës mirëmbajtjeje të zbukurohet sa më mirë...

Gert Shehu që goditi me grusht Berishën “shok” me Shkëlzenin, shkonin në të njëjtën xhami…. (nëse do ndjekim logjikën e Berishëve)

Në PD, kanë nxjerrë versione të ndryshme për goditjen e Sali Berishës nga Gert Shehu.   Një prej tyre, e thënë nga Flamur Noka, është se...

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

NA NDIQNI NE INSTAGRAM

Te tjera
LAJME