“Ja ku jemi prapë”! Pas largimit të zhurmshëm nga TCH, Sokol Balla na habit me lëvizjen e fundit

Pak ditë pas largimit nga Top Channel, u përfol se gazetari dhe moderatori i njohur Sokol Balla, do të bëhet pjesë e një tjetër TV në vend, atë të Report TV.

 

Sakaq, lajmi është konfirmuar ditën e sotme. Balla regjistroi spotin e tij të parë promocional për Report TV, duke përshëndetur me “ja ku jemi prapë!” një mesazh që qartësisht i referohet kthimit të tij pas ndërprerjes nga eksperienca e mëparshme televizive.

 

Programi i Sokol Ballës do të titullohet “Real Story” dhe do të jetë në transmetim çdo të enjte në orën 21.00. Në ditën e parë do të jetë i ftuar kryeministri Edi Rama që do të intervistohet me një “ballë përballë” të stilit “hard talk” dhe më pas do t’u përgjigjet pyetjeve të analistëve të ftuar në studio.

 

Sokol Balla u rikthye në Top Channel më 1 mars të këtij viti. Ishte vetë gazetari i cili postoi një foto të godinës së televizionit, por mesa duket rikthimi i tij në Top paska qenë “jetëshkurtër”, ndërsa tani do ta shohim nën logon e Report TV.

 

Nuk u bë e diur arsyeja pse coi në “divorcin” e shpejtë mes dy palëve por thuhet se Sokol Balla ka pasur mosdakordësi të shumta me Lori Hoxhën.

 

Kjo e fundit ka marrë në duar frenat e televizionit dhe ka bërë disa lëvizje të bujshme, përfshi këtu edhe sektorin e informacionit, pasi sic do e keni vënë re kohët e fundit ka ndryshuar komplet linja editoriale.

“Ishte për t’u bërë”/ Klodiana Lala zbardh detaje nga biseda e truprojës me agresorin që goditi Berishën

Gazetarja Klodiana Lala mbrëmjen e sotme ka dhënë detaje lidhur me sulmin ndaj Sali Berishës nga i riu Gerti Shehu.   Ajo deklaroi se pas një...

Shkoi në bashki për t’u martuar, por përballet me të papriturën më të madhe të jetës së tij

Një burrë nga Republika Domenikane është përballur me një të papritur pasi kishte vendosur që të martohej. 39 vjeçari shkoi në bashkinë e qytetit...

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

NA NDIQNI NE INSTAGRAM

Te tjera
LAJME

Arjon Muça i zuri vendin në Top Channel? Ish-konkurrenti i Për’puthen habit me deklaratën

Bruno Shemsho, modeli dhe ish konkurrenti i Për’puthen ishtë...

Ekskluzive/ Zbulohet gjyqi mes Olsa Muhametit dhe Vera Grabockës

Bruno Shemsho, modeli dhe ish konkurrenti i Për’puthen ishtë...

Jeni në dilemë? Ja ku mund të shkoni për pushime

Guidier, Lyto Alliu në një intervistë për emisionin “Jeto...