Ish zona industriale mes Kartoneve dhe kafsheve te ngordhura Banoret apel Bashkise, vendosni…

Nga Merisa Gjoni

Kontiniere te tejmbushur dhe grumbuj me kartona ne trotuare eshte panorama e cila po shoqeron keto kohe ish zonen industriale

Bizneset vijojne te jene te pa ndergjegjesuar duke I hedhur mbetjet ne trotuare e duke krijuar stoqe te tilla.Por jo vetem kaq posht kartoneve gjen edhe kafshe te ndrodhura duke I dhene zones arome te keqe

Vazhdimisht ish zona industruale ka qene nje gangrene ku ne jo pak raste firma e pastrimit I ka bere apel bizneseve qe te jene me bashkepunues ne hedhjen e mbetjeve dhe kartoneve, por serish ndergjegjesimi I tyre ka munguar.

 

Perballe ketij realiteti mbase funskionimi I penalizimeve nga ana e pushtetit vendor mund te ishte me eficent per te disiplinuar bizneset aty.Banoret kane apeluar drejt Bashkise Shkoder qe te marre masa per heqjen e ketyre mbetjeve dhe rikthimin e zones ne normalitet.

Kuletat e tyre janë gjithmonë plot, këto 4 shenja të Horoskopit fitojnë më shumë para

Zbuloni më poshtë se cilat shenja të zodiakut janë të destinuara të bëjnë gjithmonë shumë para . Bricjapi   Edhe pse nuk të lënë përshtypjen se po...

Do festonte datëlindjen sot, Aida Shtino rrëqeth: Po kalon i pesti vit pa ty, do pi me foton tënde

Aida Shtino është një ndër moderatoret më të njohura në Shqipëri. Pavarësisht shkëputjes nga ekrani, Shtino do të njihet gjithmonë si fytyra e “Njerëz...

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

NA NDIQNI NE INSTAGRAM

Te tjera
LAJME

Të moshuarit i rrëzohen frutat e perimet në rrugë, djali ndalon makinën dhe e ndihmon

Shpesh herë jemi mësuar të dëgjojmë vetëm për akte...

Shokohet vajza pasi ndahet! Ish i dashuri i dërgon faturat e harxhimeve: Mi paguaj…!

Të gjithë e dimë se marrëdhëniet janë një investim...

Do festonte datëlindjen sot, Aida Shtino rrëqeth: Po kalon i pesti vit pa ty, do pi me foton tënde

Aida Shtino është një ndër moderatoret më të njohura...