Ha gjithçka dhe duket e mrekullueshme: Këngëtarja humbi 30 kilogramë në një vit

Dikur ishte shumë ekstreme kur ishte fjala për mbajtjen e linjës, por vitin e kaluar ka gjetur një mënyrë kreative për t’u kënaqur edhe me ushqim edhe me ujë

 

Këngëtarja Ciara është 37 vjeçe dhe nënë e tre fëmijëve dhe gjithmonë ka qenë e njohur për figurën e saj të skalitur. Mirëpo, këngëtarja në korrik të vitit 2020 lindi fëmijën e saj të tretë, dhe gjatë asaj shtatzënie shtoi goxha peshë.

 

Disa muaj pa lindjes së fëmijës së tretë, këngëtarja vendosi të heqë qafe kilogramët e tepërt, të cilët, siç tha edhe vetë, po i krijonin një problem të madh.

 

Ajo ka pranuar që dikur ishte shumë ekstreme kur bëhej fjalë për ruajtjen e linjës, por se vitin e kaluar gjeti një mënyrë krijuese për të shijuar ushqimin që do.

 

Ciara u paraqit në një program të popullarizuar i cili i ka ndihmuar të qëndrojë në rrugën e duhur dhe, siç thotë ajo, ishte shumë këmbëngulëse.

 

Kur është fala për vaktet e saj, këngëtarja ha disa vakte të vogla gjatë ditës.

 

– Siç e dini shumë prej jush, unë ka kohë që jam në program dhe gjëja ime e preferuar është se kam gjithçka në meny – ka shkruar ajo në rrjetin social “Instagram”.

 

Më pas ajo postoi se po hante waffles me sheqer pluhur, taco të mbushura me avokado dhe makarona me gaforre, brokoli dhe parmigiano.

 

– Mendoj se zbulimi se mund të shijoni ushqim të mirë ndërsa jeni në dietë është vërtet tërheqës. Njerëzit mendojnë se ai duhet të jetë ekstrem, por në fund të fundit del se ai ha shumë më tepër se barishte, karotat dhe selino – tha Ciara.

 

Këngëtarja ka një trajner personal me të cilin stërvitet të paktën tre herë në javë, kurse trajnimi përbëhet nga kardio dhe ushtrime të ndryshme, shkruan “Healthandbeauty”.

Dasma kthehet në tragjedi, këngëtari ndërron jetë pak orë pas martesës

Kantautori Jake Flint ka ndërruar jetë vetëm pak orë pas martesës. Mediat e huaja shkruajnë se Flint humbi jetën papritur, duke lënë zemërthyer familjen,...

Horoskopi ditor, e enjte date 30 nentor 2022

Dashi   Energjia e ditës mund të krijojë një ndjenjë tensioni mes jush dhe të dashurit tuaj. Mund të ketë shumë çështje që janë ngritur për...

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

NA NDIQNI NE INSTAGRAM

Te tjera
LAJME

Horoskopi Dhjetor 2022 nga Branko. Cilat janë shenjat që përkëdhel fati në muajin e fundit të vitit

  Horoskopi Branko, Dashi   Muaji dhjetor do të jetë një pararojë...

Dasma kthehet në tragjedi, këngëtari ndërron jetë pak orë pas martesës

Kantautori Jake Flint ka ndërruar jetë vetëm pak orë...

Dikur e varfër dhe me kredi, ja sa është pasuria e Bebe Rexhës në ditën e sotme

Këngëtarja shqiptare, Bebe Rexha është ylli që fshihet pas...