“Ajo nuk më vlerësoi”, flet stilisti: Të gjithë e dinin raportin tonë, udhëtonim edhe jashtë vendit

Rexhep Zylfiu, i njohur me emrin e artit si Mr Rex, është një nga stilistët më të spikatur në Kosovë. Mirëpo, ai nuk është i njohur vetëm për punën që bën, por edhe për miqësinë që ka me shumë personazhe të njohur të showbizit.

 

Madje, Mr Rex është personi që ka prezantuar Elitën me Gjikon. Në një lidhje me Skype për “ABC e Mëngjesit”, ai zbuloi se në atë kohë punonte me të dy dhe dyshja takoheshin te lokali i tij.

 

Mirëpo, sipas stilistit, gjërat ndryshuan dhe Elita nuk ia vlerësoi punën. Madje, dyshja nuk e ftuan as në dasmë.

 

“Unë isha në një kohë duke punuar edhe me Gjikon, edhe me Elitën. Duke u përkujdesur për veshjet e Elitës në çdo emision që ajo e ka pasur në atë kohë, në Tribuna Channel. Edhe kemi pasur një shoqëri jashtëzakonisht të ngushtë me Elitën, ndërsa me Gjikon ka qenë pak më profesionale bashkëpunimi.

 

Edhe me të dy kam bashkëpunuar në të njëjtën kohë. Më pas kam pasur disa projekte për t’i bërë bashkë me Gjikon dhe Elitën. Mirëpo, nuk e di se çfarë ka ndodhur. Ata janë takuar dmth gjatë gjithë provave. Domethënë janë takuar te lokali im, edhe aty e kanë pasur atë lirinë më të madhe. Mirëpo, unë vazhdoj me i pas raportet shumë të mira edhe me Gjikon. Por më pas nuk e di pse ka vendos.

 

Që nuk më ftuan në dasmë me thënë të drejtën nuk jam mërzitur fare. Mirëpo, kur flasin për botën e showbizit me disa njerëz që prej fillimit të karrierës sime kur unë jam përkujdesur shumë për Elitën dhe kam bërë maksimumin. Edhe gjithë atë dashuri që kam pasur për atë person, edhe për punën e saj, për t’i bërë veshjet e saj.

 

Gjitha këto pas një kohe, mua më humbën. Pak është e dhimbshme si histori për një dizajner që me shumë ambicie punon, edhe mbas një kohe të tillë nuk vlerësohet. Pjesa pse nuk kam qenë në dasmë, nuk ka të bëjë.

 

Shumë mirë e dinë të gjitha mediumet, raportet që ne kena pas me Elitën. Ne kemi udhëtuar bashkë jashtë vendit, kemi krijuar koleksione bashkë çdo veshje, çdo javë. Sepse të kujdesesh për look-un çdo javë është goxha punë e lodhshme”, tha Mr Rex.

Nuk po kalon momente të mira, ja arsyeja pse Flori Mumajesi nuk dëgjon nga njëri vesh

Kompozitori dhe këngëtarii njohur Flori Mumajesi ka pohuar kohë më parë se me njërin nga veshët ka h umbur d ëgjimin ne masën 70%.   Këtë...

Tha se harxhon nga 7 dhe 8 mijë euro në muaj, flet shqiptarja: Talleshin me mua, po ja si i fitoj

Zoja Nushi është bërë njëra nga tiktokeret më të përcjellura shqiptare, për videot që sjell në këtë rrjet. E kjo famë i erdhi pak...

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

NA NDIQNI NE INSTAGRAM

Te tjera
LAJME

Të moshuarit i rrëzohen frutat e perimet në rrugë, djali ndalon makinën dhe e ndihmon

Shpesh herë jemi mësuar të dëgjojmë vetëm për akte...

Shokohet vajza pasi ndahet! Ish i dashuri i dërgon faturat e harxhimeve: Mi paguaj…!

Të gjithë e dimë se marrëdhëniet janë një investim...

Do festonte datëlindjen sot, Aida Shtino rrëqeth: Po kalon i pesti vit pa ty, do pi me foton tënde

Aida Shtino është një ndër moderatoret më të njohura...