45 vite ne sherbim tek me te vegjlit! Nje infermiere si Fatbardha Musollari…

Nga Merisa Gjoni

 

 

Sot ne diten e fundit te punes, rrefen jeten e saj ne gjysem shekulli!
Per 45 vite me radhe ngjiti cdo dite te jetes se saj shkallet e ketij reparti.

 

Kur hyri per here te pare ne ambjentet e pediatrise per te sherbyer ishte vetem 17 vjec e sot u kthye ne diten e fundit para daljes ne pension per te takuar koleget e per tu pershendetur me to

Per Fatbardhen kujtimet thuajse gjysem shekullore jane te shumta, por ato me te vecantat mbeten kur kalon ne rruge qe e ndalin prinderit duke I shpreh mirenjohje per punen qe ka bere me femijet e tyre, ndonese sic thote ajo mund te mos I mbaj mend si raste

Vitet me te veshtira mbeten 87-98! Ndonese ne ambjentet e punes kishte siguri, jashte thote Fatbardha duhej te ecje mes plumbash dhe terrorit

Per brezin e ri Fatbardha eshte optimiste, ne repartin ku ajo ka sherbyer thote se asnjehere nuk ka munguar humanizmi. Vete mosha e femijeve nga 0 deri ne 15 vjec e imponon ndjenjen e dhembshurise

Nga prinderit koleget dhe I gjithe stafi Fatbardha Musollari do te kujtohet si infermjerja e cila per 45 vite pa nderprerje sherbei ne 3 turne tek te vegjlit.

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

NA NDIQNI NE INSTAGRAM

Te tjera
LAJME