Shqiptarja nxjerr në shitje votën, ja sa euro kërkon për një votë

Miranda, një qytetare nga Elbasani pranon publikisht në “Aldo Morning Show” në Tv Klan se e ka shitur votën e saj në zgjedhjet e kaluara.

 

Ajo thotë se edhe tani, nëse do i ofrohej një pagesë kundrejt votës së saj, një shumë për shembull, 50 Euro, do ta shiste. Miranda sqaron se e ka shitur votën që prej moshës kur ka fituar këtë drejtë, 18 vjeçe e deri tani që është 54.

 

 

Aldo: Ti thua që e shet votën 50 Euro, në rregull? Miranda: Po. Albana Çaushaj: E ke shitur ndonjëherë? Miranda: Po mi, e kam shitur, si jo. Aldo: E ke shitur? Sa lekë e ke shitur?

 

Miranda: Po ka vajtur edhe 100, edhe 500 Euro ka vajtur. Aldo: Familja apo jo? Miranda: Jo me familjen mo, vetë si individ. Miranda: Aldo: E kuptova.

 

Miranda: Jo një herë, o ti Aldo, shiko se u plakëm me këtë emisionin tuaj. Aldo: Unë jo akoma. Miranda: Jo një herë e kam shitur, po që në moshën 18 vjeç deri në këtë moshë 54 vjeçe që jam, unë votën time vetëm e kam shitur.

 

 

Aldo: Po pse e ke bërë këtë moj motra, ke pasur nevojë për lekë? Miranda: Po e kam bërë se unë nuk do degjeneroj që të konsiderohem me të meta mendore për politikën dhe deri në momentin që njeriu është madhor dhe ka mundësi të mendojë, unë kështu e kam menduar, që në moshën që kam qenë madhore, 18 vjeç.

Fituesi merr 200 mijë euro, nisin skenat me pullë të kuqe në ‘Big Brother Vip Kosova’

Ka startuar spektakli i madh i “Big Brother VIP Kosova”, në shtëpi janë futur 15 banorë. Banorët kanë filluar duke u ambientuar me shtëpinë.   E...

(Video) Pjesë e ‘Big Brother Kosova, Stresi degjeneron Getoar Selimin: Ai është dënjeshtar, më ka…

Stresi dhe Getoar Selimi dikur ishin miq shumë të mirë, dy reperët shoqërinë e mbajtën për shumë vite.   Geti ishte adresa e Stresit në Prishtinë,...

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

NA NDIQNI NE INSTAGRAM

Te tjera
LAJME

Arjon Muça i zuri vendin në Top Channel? Ish-konkurrenti i Për’puthen habit me deklaratën

Bruno Shemsho, modeli dhe ish konkurrenti i Për’puthen ishtë...

Ekskluzive/ Zbulohet gjyqi mes Olsa Muhametit dhe Vera Grabockës

Bruno Shemsho, modeli dhe ish konkurrenti i Për’puthen ishtë...

Jeni në dilemë? Ja ku mund të shkoni për pushime

Guidier, Lyto Alliu në një intervistë për emisionin “Jeto...