Këto do jenë ditët e fundit me diell, sinoptikantja na paralajmëron që sot: Ja çfarë do ndodhë fundjavën që vjen

Fundjava që sapo lamë pas ishte edhe fundit e “pranverës në vjeshtë”. Tetori iku bashkë me motin e mirë dhe temperaturat e larta.

 

“Edhe ditën e sotme priten temperatura të larta deri në 28 gradë. Masat ajrore nga veriu i afrikës prej disa ditësh, të paktën në 10 ditëshin e fundit të nëntorit kanë sjellë temperaturtat e larta në të gjithë gadishullin e ballkanit.

 

 

Deri në mesin e kësaj jave nuk do të ndnjemë ndryshim të madhe. Rënia e temperaturave do të jetë e lehtë, por mbetemi në ndikimin e motit të kthejllët.

 

Pas ditës së mërkurë pritet rënia e temperaturave gjithashtu edhe shtimi i vranësirave. Ditën e premte do të ketë grumbullim dhe zhvillim të vranësirave duke bërë që mbrëmja e së premtes dhe e shtuna të sjellë edhe reshjet e para, episodi i parë për muajin nëntor.

 

Por ky episod do të qëndrojë shumë pak. Dita e diel minimizon reshjet. Përsa i përket temperaturave, pjesa e parë e kësaj jave mbetet me temperatura të larta.

 

 

Por në fundjave ndodh një rënie drastike, pasi nga 28 gradë temperaturat bien menjëherë në 18 gradë. Pra kjo fundjavë na fut në vjeshtën tipike”, ën me diej meteorologia Lajda Porja.

(Foto) Nga ‘Dancing With the Stars’ në ‘Big Brother’, ja cili është aktori i njohur që do bëhet pjesë

Është përfolur që sezoni i dytë i “Big Brother Vip” do të nisë më datë 24 dhjetor, pikërisht natën e Krishtlindjeve. Sa më shumë...

Do festonte datëlindjen sot, Aida Shtino rrëqeth: Po kalon i pesti vit pa ty, do pi me foton tënde

Aida Shtino është një ndër moderatoret më të njohura në Shqipëri. Pavarësisht shkëputjes nga ekrani, Shtino do të njihet gjithmonë si fytyra e “Njerëz...

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

NA NDIQNI NE INSTAGRAM

Te tjera
LAJME

Të moshuarit i rrëzohen frutat e perimet në rrugë, djali ndalon makinën dhe e ndihmon

Shpesh herë jemi mësuar të dëgjojmë vetëm për akte...

Shokohet vajza pasi ndahet! Ish i dashuri i dërgon faturat e harxhimeve: Mi paguaj…!

Të gjithë e dimë se marrëdhëniet janë një investim...

Do festonte datëlindjen sot, Aida Shtino rrëqeth: Po kalon i pesti vit pa ty, do pi me foton tënde

Aida Shtino është një ndër moderatoret më të njohura...