Ja si do ndryshoj moti ne javen e pare te Nentorit. Kur rikthehen reshjet e shiut

Mot i ngjashëm na pret edhe gjatë kësaj jave, ndërsa afër fundjavës parashihet ndryshim i gjendjes sinoptike për shkak të dobësimit të masave stabile anticiklonike ose “shembjes” së bllokut anticiklonik.

 

Nga Evropa veriperëndimore do të fillojnë të afrohen masa më të ftohta dhe jo-stabile ciklonike të cilat afër fundit të javës që po vjen do të kushtëzojnë shtim të vranësirave, ulje të temperaturave dhe reshje shiu, por edhe bore në viset malore.

 

Pritet qe muaji nentor te rikthehen temperaturat e ulta dhe reshjet e shiut ne vendin malore. Java e pare e muajit nentor do te jete e njejte si javet qe lam pas. Pritet qe ne fund te javes tjeter te rikthehen reshjet e shiut dhe temperaturat e ulta.

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

NA NDIQNI NE INSTAGRAM

Te tjera
LAJME

‘Pse moj zonja injorante’! Sindi e ‘Për’puthen’ i kthehet rëndë ndjekëses

Ajo mori vëmendje te “Për’puthen” dhe u komentua shumë...

Kush valle? Rovena Stefa publikon pamje me prindërit nga vila që ka blerë në Kosovë

Këngëtarja Rovena Stefa, kohët e fundit i ka befasuar...

(Foto) Lori Hoxha tregon pamjet se si duket shtëpia e ‘Big Brother Vip’, ja kur nis

Teksa të gjithë presin që të fillojë “Big Brother...