Gazetari fyen Shqiptarët, deputeti Anglez: Mos i quaj ashtu, nuk janë të tillë

Deputeti konservator i Britanisë së Madhe, Roger Gale i ka quajtur fyése komentet e prezantuesit britanik Jeremy Kyle për emίgrantët shqiptarë.

 

Gjatë një bisede në radio, teksa Kyle quajti shqiptarët «kr!minel», Gale e kundërshtoi atë duke thënë se ata nuk janë të tillë dhe se përshkrimi i prezantuesit ishte i pavend.

 

Jeremy Kyle tha për TalkTV: Unë po flas konkretisht me Roger për 10,000 kr!minelë meshkuj shqiptarë që hyjnë me varka të vogla që infεktojnë vendin tonë dhe kryejnë kr!me. A nuk mendoni si deputet në atë lloj zone, sepse po dëgjoj nga qindra njerëz se kjo është një gjë absolutisht e tmεrrshme që do të ndodhë në 2022 në Mbretëri.

Sir Roger u përgjigj: Jeremy, ti po flet mjaft thjeshtë dhe i drejtpërdrejtë dhe ti e di se po ashtu jam dhe unë dhe në fakt ajo që sapo thatë është gërryese, fγese. Nuk janë 10,000 kr!minelë shqiptarë që vijnë… ose do të bëjmë një bisedë të arsyeshme për këtë ose nuk do të bëjmë.

 

Kyle u përgjigj: Pra ju po më thoni se nuk ka 10,000 emίgrant nga Shqipëria, kr!minelë që kanë ardhur në këtë vend? 10,000 burra εmιπgrant shqiptarë midis 20 dhe 40 vjeç, dy për qind e popullsisë së tyre.

 

Sir Roger kundërshtoi: Pra, ne tani e kemi ulur argumentin në një nivel. Tani po flasim për 10,000 burra shqiptarë që është e saktë. Por mos i përshkruani ata në mënyrë emocionale dhe irracionale si 10,000 kri!minelë, sepse ata nuk janë.

 

Deputetët dëgjuan më parë se rreth 12,000 shqiptarë kanë mbërritur në MB pasi kanë kaluar Kanalin deri më tani këtë vit, nga të cilë cilë janë burra beqarë, të rritur. Kjo krahasohet me 50 në 2020. /noa

Horoskoi ditor, e marte date 7 dhjetor 2022

Horoskopi Paolo Fox Dashi: Afërdita pakamsa e trazuar ju fton të kushtoni më shumë vëmendje në dashuri, sepse këtë të mërkurë 7 mund të...

(Video) Gazetari shqiptar bën gafën e madhe, ngatërron Eli Farën me ish-Missin nga Kosova

Gazetari shqiptar, Isli Islami “e ka ngatërruar” ish-missin Afërdita Paçaradën me këngëtaren Eli Fara.   Teksa ka uruar kolegun e tij Olti Currin për eksperiencën e...

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

NA NDIQNI NE INSTAGRAM

Te tjera
LAJME

Arjon Muça i zuri vendin në Top Channel? Ish-konkurrenti i Për’puthen habit me deklaratën

Bruno Shemsho, modeli dhe ish konkurrenti i Për’puthen ishtë...

Ekskluzive/ Zbulohet gjyqi mes Olsa Muhametit dhe Vera Grabockës

Bruno Shemsho, modeli dhe ish konkurrenti i Për’puthen ishtë...

Jeni në dilemë? Ja ku mund të shkoni për pushime

Guidier, Lyto Alliu në një intervistë për emisionin “Jeto...