Një iluzion oрtik që i ngatërron njerëzit! A e dini ѕa vajza janë në foto?

Iluzioni optik nuk pushon së intriguari perdoruesit e rrjeteve sociale. Fotoja e titulluar “Të njëjta, por ndryshe”, e cila fitoi një çmím special në Instagram, është vepër e artistes zvicerane Ticiane Vergara, dhe tregon një seri prej mbi dhjetëra nxënësesh të ulura në një stol… Ose së paku kështu duket.

 

Kur të shíkoni pak më nga afër, do të kuptoni se ato në akt nuk janë në atë numër, sepse ekziston një pasqyrë… Nxënëset, të cilat më vonë rezultuan se ishin gjimnaste dhe që pozuan në këtë foto për nevoja të një fushate reklamuese, janë shumë më pak nga sa duket në pamje të parë.

 

Hidhini një sy dhe na tregoni çfarë shihni? Sa nxënëse janë në foto?

 

Iluzioni optik nuk pushon së intriguari perdoruesit e rrjeteve sociale. Ndonëse disa pretendojnë se në akt janë 13 nxënëse (siç shihet në foto), shumica prej tyre mendojnë se këto janë dy vajza të vogla të ulura përballë

 

Ka pasur edhe nga ata që kanë menduar se fjala është për dy çifte palë binjakesh, pra katër persona të ulur piíkërisht pranë pasqyrës… Dhe si mendoni? Sa vajza janë në foto?

“Heroi” i heshtur që zbukuron kishën e Zojës së Shkodrës

Nga Simon Shkreli   Paulin Rripaj është i heshtur, ai punon me përkushtim që Kisha ku ai shërben si punonjës mirëmbajtjeje të zbukurohet sa më mirë...

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

NA NDIQNI NE INSTAGRAM

Te tjera
LAJME

“Heroi” i heshtur që zbukuron kishën e Zojës së Shkodrës

Nga Simon Shkreli   Paulin Rripaj është i heshtur, ai punon...

Kushërirë e Ramës dhe zëdhënëse e Berishës/ Erla Mëhilli tregon “të pathënat”

Të jesh kushëri me Ramën është rastësi, të punosh...

Ilir Meta, 100 milionë dollarë pasuri në Angli?/ Detajet që ngrejnë dyshime…

Në vitin 2016, gazetari investigativ Artan Hoxha, deklaronte se...