Elsa Lila do përfaqësojë Shqipërinë në Eurovizion 2023? I vë emrin e vajzës titullit të këngës

Këngëtarja e njohur Elsa Lila pas lirimit nga burgu në Itali do rikthehet në Shqipëri, ku dhe do të marrë pjesë në festivalin e edicionit të 61-të të Festivalit të Këngës në Radio Televizionin Shqiptar.

 

Në listën e publikuar nga RTSH me listën pjesëmarrëse të artistëve në këtë festival dhe këngëve të tyre, ajo që bie në sy është pikërisht emri i Lilës dhe këngës që ajo do këndojë.

 

Interesant është fakti se kënga e titulluar Evita, është emri i vajzës së këngëtares. Ajo shihet si favoritja kryesore për të fituar vendin e parë dhe për të përfaqësuar Shqipërinë në Eurovizion 2023.

 

Ndryshe nga sezonet e fundit këtë herë vihet re se ka këngëtarë me shumë eksperiencë dhe emra vërtet që kanë lënë gjurmë në historinë e muzikës sonë.

 

Përvec Elsa Lilës, emra të tjerë me peshë janë edhe Rovena Dilo, Manjola Nallbani etj. Po ashtu nuk mund të kalojë pa u vënë re edhe emri i Fifit.

 

Por kush do jenë konkurrentët e këtij sezoni?Eurovizion Albania ka zbuluar listën me 26 këngëtarët pjesëmarrës dhe titujt e këngëve të tyre.

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

NA NDIQNI NE INSTAGRAM

Te tjera
LAJME