Edi Rama: Kur dal me të shtëpisë, paguaj me lekët e mia, nuk ua marr shqiptarëve!

Edi Rama ka reaguar sot në lidhje me numrin e lartë të fluturimeve me charter. Ai ka thënë se është e vërtetë që udhëton me charter dhe për këtë ka bërë një marrëveshje me Air Albania, por këto fluturime i ka për punë.

 

Sipas Ramës, ky është edhe një promocion për kompaninë Air Albania.

 

Kryeministri tha se asnjëherë nuk ka udhëtuar me charter për udhëtime private. Sipas tij, këto udhëtime i bën me lekët e shtëpisë dhe jo me lekët e shqiptarëve.

 

Rama tha:
Kthehem pak tek ajo taksia ime. Është e vërtetë se që prej vitit 2020, ne kemi bërë një marrëveshje me Air Albania, edhe për interesin e Air Albania, për promocion, për të pasur një avion për udhëtimet e punës. E theksoj, për udhëtimet e punës, jo private, që unë bëj shumë pak, por të gjitha i bëj me shpenzimet e miaj, kur dalim ndonjëherë me ata të shpisë.

Europa dhe SHBA japin alarmin, cila grupmoshë rrezikohet më shumë nga ‘tridemia’

Një kombinimin e virusit sincicial të frymëmarrjes ( RSV ), infeksionit Covid-19 dhe gripit i quajtur si ‘tridemia’ ka ngritur në këmbë Autoritetet shëndetësore...

Çfarë ndodhi brenda? Policia e Kosovës zbarkon në shtëpinë e BBV

Policia e Kosovës ka hyrë sot në “Big Brother VIP Kosova”, pas raportimeve se në hapësirat e brendshme të shtëpisë po konsumohet duhani. Policia...

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

NA NDIQNI NE INSTAGRAM

Te tjera
LAJME

Të moshuarit i rrëzohen frutat e perimet në rrugë, djali ndalon makinën dhe e ndihmon

Shpesh herë jemi mësuar të dëgjojmë vetëm për akte...

Shokohet vajza pasi ndahet! Ish i dashuri i dërgon faturat e harxhimeve: Mi paguaj…!

Të gjithë e dimë se marrëdhëniet janë një investim...

Do festonte datëlindjen sot, Aida Shtino rrëqeth: Po kalon i pesti vit pa ty, do pi me foton tënde

Aida Shtino është një ndër moderatoret më të njohura...