Trimëria e burrave duket qartë nga këto pamje në maternitet, kur gruaja lind fëmijën

Për sa i përket pranisë së babait në sallën e lindjes para së gjithash, është e nevojshme të respektohet ndjeshmëria personale e babait të ardhshëm.

 

Ka nga ata që besojnë se burrat nuk duhet të jenë aty kur lind bebi. Në fakt, disa meshkuj e shohin lindjen si një ngjarje që i përket sferës më të thellë të të qenit grua dhe aftësisë së saj për të “lindur” atë që ka mbajtur në barkun e saj për 9 muaj.

 

Ka nga ata që besojnë se prania e burrave në sallën e lindjes është e rëndësishme dhe mbi të gjitha e kërkuar nga gratë jo vetëm për mbështetje morale dhe afrim në një moment kaq delikat, por edhe për të ndarë së bashku, si prindër të ardhshëm, ngjarjen e lindjes së fëmijës.

 

Epo, babi! Mirësevjen në sallën e lindjes! Por çfarë ndodh në këto orë? Në këtë drejtim, janë kryer studime dhe kërkime të shumta, të cilat megjithatë, si të gjitha vlerësimet në lidhje me botën emocionale dhe sentimentale të individëve, sigurisht që nuk do të jenë në gjendje të përshkruajnë plotësisht kompleksitetin e fenomenit.

 

Sigurisht që mundi dhe lindja e çojnë babanë e ardhshëm në një kreshendo emocionesh. Fillimisht mund të ketë një eufori.

 

Kur fillojnë kontraktimet e rregullta dhe më pas fillon faza aktive dhe e dhίmbshme e lindjes, partneri mund të jetë në një gjendje agjίtαcίonί të madh. Ja disa foto që tregojnë qartë.

 

 

 

 

 

 

Fituesi merr 200 mijë euro, nisin skenat me pullë të kuqe në ‘Big Brother Vip Kosova’

Ka startuar spektakli i madh i “Big Brother VIP Kosova”, në shtëpi janë futur 15 banorë. Banorët kanë filluar duke u ambientuar me shtëpinë.   E...

Horoskoi ditor, e marte date 7 dhjetor 2022

Horoskopi Paolo Fox Dashi: Afërdita pakamsa e trazuar ju fton të kushtoni më shumë vëmendje në dashuri, sepse këtë të mërkurë 7 mund të...

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

NA NDIQNI NE INSTAGRAM

Te tjera
LAJME

Arjon Muça i zuri vendin në Top Channel? Ish-konkurrenti i Për’puthen habit me deklaratën

Bruno Shemsho, modeli dhe ish konkurrenti i Për’puthen ishtë...

Ekskluzive/ Zbulohet gjyqi mes Olsa Muhametit dhe Vera Grabockës

Bruno Shemsho, modeli dhe ish konkurrenti i Për’puthen ishtë...

Jeni në dilemë? Ja ku mund të shkoni për pushime

Guidier, Lyto Alliu në një intervistë për emisionin “Jeto...