Shtoni këtë produkt të vetëm që vaji i nxehtë të mos kërcasë në tigan

Ushqimet e skuqura janë padyshim të ndaluara për ata që janë në dietë. Por a duhet t’i ndalojmë apo të paktën t’i kufizojmë ato nga dieta jonë?

 

Sigurisht, kjo është diçka e vështirë pasi kuzhina jonë përmban shumë ushqime të tilla. Pra faji nuk është tërësisht te ushqimet e skuqura por te vaji i ullirit.

 

 

Natyrisht, përveç problemit që mund të na shkaktojnë shëndetit, të mos harrojmë edhe anën praktike të rastit. Sa herë ju ka djegur vaji i tiganit që ju ka spërkatur? Pra, nëse nuk mund t’i rezistoni një pjate patate të skuqura, të paktën shpëtojeni veten nga djegia.

 

Ne sot do t’ju tregojmë një truk të vogël për të mos u spërkatur më me vajin tuaj. Shikoni sa e thjeshtë është.

 

Hidhni pak kripë në tigan përpara se të shtoni mishin ose peshkun për ta skuqur. Kjo do ta mbajë vajin të nxehtë, por jo të spërkat.

Çfarë ndodhi brenda? Policia e Kosovës zbarkon në shtëpinë e BBV

Policia e Kosovës ka hyrë sot në “Big Brother VIP Kosova”, pas raportimeve se në hapësirat e brendshme të shtëpisë po konsumohet duhani. Policia...

Do festonte datëlindjen sot, Aida Shtino rrëqeth: Po kalon i pesti vit pa ty, do pi me foton tënde

Aida Shtino është një ndër moderatoret më të njohura në Shqipëri. Pavarësisht shkëputjes nga ekrani, Shtino do të njihet gjithmonë si fytyra e “Njerëz...

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

NA NDIQNI NE INSTAGRAM

Te tjera
LAJME

Të moshuarit i rrëzohen frutat e perimet në rrugë, djali ndalon makinën dhe e ndihmon

Shpesh herë jemi mësuar të dëgjojmë vetëm për akte...

Shokohet vajza pasi ndahet! Ish i dashuri i dërgon faturat e harxhimeve: Mi paguaj…!

Të gjithë e dimë se marrëdhëniet janë një investim...

Do festonte datëlindjen sot, Aida Shtino rrëqeth: Po kalon i pesti vit pa ty, do pi me foton tënde

Aida Shtino është një ndër moderatoret më të njohura...