Patë veten në ëndërr si nuse? Zbuloni kuptimin e rëndësishëm

Ëndrrat konsiderohen si një manifestim i ndërgjegjes sonë, ajo që fshihet thellë tek ne dhe ndikon në personalitetin, karakterin dhe sjelljen tonë.

 

A keni ëndërruar ndonjëherë të martoheni dhe e keni parë martesën tuaj në ëndërr? Kjo ëndërr konsiderohet një shenjë pozitive dhe e lumtur, një aluzion i optimizmit dhe harmonisë.

 

Në librin e ëndrrave, një ëndërr për martesën më së shpeshti interpretohet si një shenjë e një takimi të afërt me një person që mund të lërë gjurmë në jetën tuaj, dhe ndoshta edhe tregon një takim me një binjak shpirti. Një ëndërr e tillë është e këndshme për shumë njerëz dhe tregon lumturinë, dashurinë dhe gëzimin e ardhshëm në jetë. Nëse ëndërroni se po shikoni dasmën tuaj nga anash, kjo sugjeron që jeni mesatarisht vetëkritikë dhe të arsyeshëm. Fustani i bardhë i nuses është një simbol i pastërtisë dhe energjisë së bukur, dhe të provosh një fustan nusërie në ëndërr mund të tregojë dëshirën për disa gjëra në të kaluarën, gjë që ju pengon të ecni përpara. Të ëndërrosh të shikosh veten me një fustan të bardhë në pasqyrë tregon vetëbesim dhe krenari.

 

Në përgjithësi, një ëndërr e tillë është një simbol i lumturisë ekstreme, si dhe një shenjë se gjithçka që arrini do të jetë falë përpjekjeve tuaja. Vetëdisiplina dhe zelli, mirësia dhe përpikmëria do t’ju ndihmojnë të përparoni në aspektin e karrierës dhe këto cilësi mund të kenë një efekt pozitiv në dashuri. Nëse një grua tashmë e martuar ëndërron se po martohet, kjo mund të tregojë distancë dhe probleme në marrëdhëniet me burrin

 

Sipas psikologut të famshëm Freud, ëndërrimi i një dasme tregon se ka mundësi që të përjetojmë pakënaqësi në jetën tonë personale, ose në realitet po kalojmë një fazë dashurie me të cilën nuk jemi të kënaqur. Gjithashtu, të ëndërrosh veten para martesës në një fustan martese do të thotë të përpiqesh për vetëkënaqësi, hedonizëm. Ndërsa, sipas Frojdit, një vajzë që u tregon të tjerëve fustanin e nusërisë në ëndërr është në fakt e lumtur dhe e kënaqur me veten. Një person i zënë që ëndërron martesën e tyre ka frikë nga tradhtia bashkëshortore ose tradhtia në një marrëdhënie.

 

Psikologu amerikan Miller beson se të ëndërrosh për martesën tënde tregon mungesën e vëmendjes nga seksi i kundërt në realitet. Jini më të qetë, përpiquni të hiqni qafe komplekset që ndërhyjnë në jetën tuaj personale, lejoni vetes të fantazoni sinqerisht për atë që dëshironi.

 

Nëse ëndërroni se po blini një unazë martese, kjo mund të tregojë dështim, marrëdhënie të këqija në karrierë dhe rrezik për mashtrim.

Horoskopi ditor, e enjte date 30 nentor 2022

Dashi   Energjia e ditës mund të krijojë një ndjenjë tensioni mes jush dhe të dashurit tuaj. Mund të ketë shumë çështje që janë ngritur për...

Historia e dhimbshme: Shoqja me të cilën luaja, nuk e dija që ishte motra ime (Video)

Në rubrikën “Ka një mesazh për ty” në Tv Klan, ishte e ftuar Feride Tahiri, e cila tregoi një histori të pazakontë.   Ajo është nga...

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

NA NDIQNI NE INSTAGRAM

Te tjera
LAJME

Horoskopi Dhjetor 2022 nga Branko. Cilat janë shenjat që përkëdhel fati në muajin e fundit të vitit

  Horoskopi Branko, Dashi   Muaji dhjetor do të jetë një pararojë...

Dasma kthehet në tragjedi, këngëtari ndërron jetë pak orë pas martesës

Kantautori Jake Flint ka ndërruar jetë vetëm pak orë...

Dikur e varfër dhe me kredi, ja sa është pasuria e Bebe Rexhës në ditën e sotme

Këngëtarja shqiptare, Bebe Rexha është ylli që fshihet pas...