“Gjermania po na merr meshkujt hamshorë për të lënë me barrë gratë gjermane! Atyre nuk iu p…

Ambientalisti Sazan Guri deklaron se Gjermania ka realizuar 7 sú lmè ndaj Shqipërisë plus një “ottavë” të tetë në ditët e sotme.

 

Përmes një postimi në rrjetet sociale, Guri shkruan se gjermanët janë kthyer në një popull që nuk mbàrsĩn dot më dhe kanë thërritur për hàmshorë e për farë meshkujt shqiptarë, dhe po ashtu kërkojnë për tokë e për arë edhe femra shqiptare.

 

Ambientalisti shton më tej se Gjermania është organizuar sesi të çojnë për farë e për arë femra e meshkuj shqiptarë e të ngjízín një popull gjermanë nga e para me arbanë si në filimet e veta, por të quajtur shtetas gjermanë.

 

“Po vijnë gjermanët për popullin shqiptar është njësoj si të thuash se po vijnë dushmanët, pra, po vjen ár míkú, që shpesh herë simbolizonte thirrjen – futi pulat brenda nëno se po vjen armiku! Ose më sakt, futu mbrenë të keqen nëna se erdhi ai që vetëm e ka rrënuar këtë vend.

 

E dhimbshme është që ta pranosh në kushtet e sotme, se elbete, gjermani, gjermania në syrin e sotëm simbolizon vendin, ku të thërret pasuria e mirësia, por që na fakt është súlm i i 7 plus një otavë (i teti sot) për Shqipërinë dhe shqiptarët.

 

Dhe vjen sot (aktualisht) nota ‘ottavë’, súlm i tetë i gjermanëve ndaj Shqipërisë. Nga ajo që janë kthyer në një popull që nuk mbarsin dot më, një popull të ri të vetvetes thërrasin për hamshorë e për farë si ata meshkuj shqiptarë, dhe po ashtu kërkojnë për tokë e për arë edhe femra shqiptarë, ku dje Top Channel dhe mijëra zyra me ‘trapër e gjakprishur’ shqiptarë janë organizuar sesi të çojnë për farë e për arë femra e meshkuj shqiptarë e të ngjizin një popull gjermanë nga e para me arbanë si në filimet e veta, por të quajtur shtetas gjermanë.

 

Këta gjermanë që na bënin zborr neve shkencëtarëve në dyertë e Ambasadës për një copëz kartë vizë, po aq zborr edhe nëpër aeroporte kur me viza kërkonim të hynim për punëra shkencore andejza, sot na bëjnë thirrje mjafton të jesh shqiptar e shkodran se të tana i bën, duke e kanosur këtë vend me minimumin jetik, duke e boshatisur këtë vend deri në nivelet e skamjes në njerëz, por shqiptari është si fara e drurit të lisit në pyll – mjaftojnë të ngelen disa filiza ndër pyeje me ara, bletët (ne shqiptarët e ndershëm) do të biem polenet për ta filluar shqiptarinë nga e para”, shkruan ndër të tjera Sazan Guri.

(Foto) Nga ‘Dancing With the Stars’ në ‘Big Brother’, ja cili është aktori i njohur që do bëhet pjesë

Është përfolur që sezoni i dytë i “Big Brother Vip” do të nisë më datë 24 dhjetor, pikërisht natën e Krishtlindjeve. Sa më shumë...

Nuk po kalon momente të mira, ja arsyeja pse Flori Mumajesi nuk dëgjon nga njëri vesh

Kompozitori dhe këngëtarii njohur Flori Mumajesi ka pohuar kohë më parë se me njërin nga veshët ka h umbur d ëgjimin ne masën 70%.   Këtë...

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

NA NDIQNI NE INSTAGRAM

Te tjera
LAJME

Të moshuarit i rrëzohen frutat e perimet në rrugë, djali ndalon makinën dhe e ndihmon

Shpesh herë jemi mësuar të dëgjojmë vetëm për akte...

Shokohet vajza pasi ndahet! Ish i dashuri i dërgon faturat e harxhimeve: Mi paguaj…!

Të gjithë e dimë se marrëdhëniet janë një investim...

Do festonte datëlindjen sot, Aida Shtino rrëqeth: Po kalon i pesti vit pa ty, do pi me foton tënde

Aida Shtino është një ndër moderatoret më të njohura...