E BUJSHME/ Hakerat nxjerrin të dhënat e kryeministrit EDI RAMA

Hakerat iranianë që rrëzuan sistemet qeveritare në korrik dhe më vonë në shtator ato të Policisë së Shtetit, kanë publikuar pasditen e kësaj të enjteje të dhënat personale të kryeministrit Edi Rama.

 

“Zoti kryeministër A u keni thënë njerëzve tuaj se taksat që paguajnë shpenzohen për strehimin e terroristëve të MEK në Durrës? A u jepet njëlloj shqiptarëve tokë, strehim, ushqim dhe karburant falas?”-, shkruhet në mesazhin e hakerave, publikuar në llogarinë e tyre në Telegram.

 

Siç shihet dhe në foton që ne e kemi censuruar për shkak të të dhënave personale, ashtu siç ka ndodhur më parë me ish-drejtorin e Policisë së Shtetit Gledis Nano, apo me kreun e SHISH Helidon Bendo dhe bashkëshorten e tij, sot hakerat iranianë kanë publikuar dhe të kryeministrit.

 

Te dhenat e Edi Rames, publikuar nga hakerat
Grupi i identifikuar si “Homeland Justice”, kanë publikuar skedën disa faqe e cila përmban të gjitha të dhënat personale, si emër, mbiemër, numri i identifikimit personal, ditëlindja, amësia, atësia, gjendja civile, numrat e celularit, adresa, etj.

 

Po ashtu, skeda përmban dhe të dhënat e daljeve jashtë vendit të kreut të shtetit shqiptar, si pasaportat biometrike dhe diplomatike, daljet nga territori i Shqipërisë me këto mjete identifikimi dhe datat e oraret fikse.

 

Europa dhe SHBA japin alarmin, cila grupmoshë rrezikohet më shumë nga ‘tridemia’

Një kombinimin e virusit sincicial të frymëmarrjes ( RSV ), infeksionit Covid-19 dhe gripit i quajtur si ‘tridemia’ ka ngritur në këmbë Autoritetet shëndetësore...

Nuk po kalon momente të mira, ja arsyeja pse Flori Mumajesi nuk dëgjon nga njëri vesh

Kompozitori dhe këngëtarii njohur Flori Mumajesi ka pohuar kohë më parë se me njërin nga veshët ka h umbur d ëgjimin ne masën 70%.   Këtë...

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

NA NDIQNI NE INSTAGRAM

Te tjera
LAJME

Të moshuarit i rrëzohen frutat e perimet në rrugë, djali ndalon makinën dhe e ndihmon

Shpesh herë jemi mësuar të dëgjojmë vetëm për akte...

Shokohet vajza pasi ndahet! Ish i dashuri i dërgon faturat e harxhimeve: Mi paguaj…!

Të gjithë e dimë se marrëdhëniet janë një investim...

Do festonte datëlindjen sot, Aida Shtino rrëqeth: Po kalon i pesti vit pa ty, do pi me foton tënde

Aida Shtino është një ndër moderatoret më të njohura...