Avokati i njohur: Ju tregon se ku e fshehin Meta dhe Berisha floririn e vjedhur

SPAK ka rrëzuar padinë e bërë nga avokati i njohur, Idajet Beqiri për Sali Berishën dhe Ilir Metën, të cilët i akuzun për megagrabitjen e floririt të Krrabës.

 

Në një intervistë për gazetën “SOT”, Beqiri zbulon se këta dy politikanë po pastrojnë paratë e vjedhur në Qipro, në Zvicër, në Angli dhe San Marino.

 

Avokati paralajmëron se do të nxjerrë fakte me prova dhe me dëshmi reale kundër këtyre Sali Berishës dhe Ilir Metës. Sipas tij, Meta dhe Berisha kanë pastruar para në Qipro, Zvicër, Angli, San Marino dhe Afrikë.

 

“Ata të dy ku nuk i kanë futur hundët, hundët e Ilir Metës në zullumin kundër shqiptarëve fillojnë shumë herët, edhe dorë tek ajo anija Sebilja u fundos nuk e ka fajin vetëm italianët por dorë ka edhe Meta, Berisha dhe Tritan Shehu”, shton Beqiri.

 

“Kjo është opozitë e mbaruar, sepse një opozitë që ka në krye Ilir Metën dhe Sali Berishën është opozitë e mbaruar dhe vendi është në katastrofë sepse nuk ka opozitë”, tha Beqiri.

 

Në intervistën e dhënë për gazetën “Sot”, Beqiri flet gjatë e gjerë për këtë dyshe politikanësh. Intervistën e plotë të tij mund ta lexoni në faqen zyrtare të gazetës.

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

NA NDIQNI NE INSTAGRAM

Te tjera
LAJME