ARTIZANIA NGA ULQINI QË PRODHON REÇELIN E ULLIRIT

Nga Ketjola Gështenja

 

 

Iliriana Asllani është një artizane nga Ulqini e cila ka sjellë në panairin e artizanëve në qytetin e Shkodrës reçelin e ullirit.

 

Një reçel i veçantë i cili realizohet vetëm në Ulqin tregon artizania. E reja tregon se si realizohet ky reçel.

 

Pjesmarrja në panairin e artizanëve në Shkodër shpreson që të kthehet në një urë lidhëse për bashkëpunime të tjera në këtë qytet shprehet artizania.

 

Për të dytin vit radhazi Star Plus televizion në bashkëpunim me ambasadën britanike po zhvillojnë projektin Media for all, projekt i cili ka si qëllim mbështetjen e artizanëve në qarkun e Shkodrës.

 

 

 

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

NA NDIQNI NE INSTAGRAM

Te tjera
LAJME

‘Pse moj zonja injorante’! Sindi e ‘Për’puthen’ i kthehet rëndë ndjekëses

Ajo mori vëmendje te “Për’puthen” dhe u komentua shumë...

Kush valle? Rovena Stefa publikon pamje me prindërit nga vila që ka blerë në Kosovë

Këngëtarja Rovena Stefa, kohët e fundit i ka befasuar...

(Foto) Lori Hoxha tregon pamjet se si duket shtëpia e ‘Big Brother Vip’, ja kur nis

Teksa të gjithë presin që të fillojë “Big Brother...