9–vjeçari: Kur të rritem dua të shkoj në Angli! Mësuesja habit me notën që i vendos

Amerika, Gjermania, Hollanda, Zvicra, Belgjika… dhe lista vazhdon. Së fundmi Britania është kthyer një ëndërr për shumë shqiptarë.

 

Madje kjo ëndërr nuk është e shprehur vetëm tek të rinjtë, por edhe tek fëmijët.Së fundmi, një prind ka shpërndarë në media detyrat e djalit të tij 9-vjeçar, i cili shkruan se kur të rritet do të shkojë në Angli.

 

Në detyrat e të miturit, thuhet se kjo është dëshira e vëllait të tij të madh, i cili nuk ka parë asnjë shpresë në Shqipëri dhe kërkon që edhe vëllain e vogël ta marrë atj. Megjithatë mësuesja e ka vlerësuar pozitivisht me notën 9.

 

Në fakt kjo dëshirë nuk është vetëm e këtij 9-vjeçari por edhe e shumë të tjerëve të moshës së tij apo dhe pak më të rritur.

 

Anglia shihet si një mundësi për të ndryshuar jetën njëherë e përgjithmonë dhe ideja në mendjen e fëmijëve shqiptarë është që aty bënë lekë shpejt.

 

Dhe dihet si bëhet leku shpejt në Angli dhe ai që e bën këtë gjë, shihet si një hero si një idhull të fëmijët e vëgjël e sidomos tek adoleshentët.

“Është mafioze, e poshtër, djali im duhet t’ia këpusë…”! Nusja përballet live me vjehrrit: Më shajnë e …

Në News 24, u trajtua konflikti i familjes së Kasem Jugut, mes vjehrrit, vjehrrit dhe nuses të dalit të tyre, e cila i akuzon...

Humbje e madhe! Politika në zi, ish-deputeti shuhet në moshën 50-vjeçare, pëson sulm në zemër

Ka ndërruar jetë në moshën 50-vjeëare ish-deputeti maqedonas, Sashko Kostov.   Mediet në Maqedoninë e Veriut shkruajnë se Kostov është dërguar mëngjesin e sotëm rreth orës...

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

NA NDIQNI NE INSTAGRAM

Te tjera
LAJME