“O bobo, doli emri bashkëpunëtorit”, Blendi Feviziu hap dosjen e ish-Sigurimit për presidentin Ibrahim Rugova (VIDEO)

Gazetari dhe moderatori i njohur Blendi Fevziu, dha pak ditë më parë lajmin se pranë Autoritetit të Dosjeve gjendej dosje për ish-presidentin e Kosovës Ibrahim Rugova. Nisur nga kërkesat e shumta, Fevziu ka publikuar një video nga leximi që u ka bërë materialeve.

 

“Meqe shume vete me kane pyetur. Kjo eshte dosja qe Sigurimi i Shtetit ka mbajtur per Ibrahim Rugoven qe ne vitin 1970. Gjendet e deklasifikuar ne Autoritetin e Dosjeve”, shkruan moderatori mbi videon e shpërndarë.

 

Dosja e përgatitur nga spiunët e ish-Sigurimit famëkeq të Shtetit përmbante “informata” dhe një “raport survejimi” për presidentin e parë të Republikës së Pavarur të Kosovës. Rugova njihej me pseudonimin “Zdrukthi” nga operativët e ish-Sigurimit.

 

Më poshtë, video e publikuar nga gazetari Blendi Fevziu, për dosjen që operativët e ish-Sigurimit të Shtetit në kohën e diktaturës kanë mbajtur për presidentin Rugova:

 

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

NA NDIQNI NE INSTAGRAM

Te tjera
LAJME

Të moshuarit i rrëzohen frutat e perimet në rrugë, djali ndalon makinën dhe e ndihmon

Shpesh herë jemi mësuar të dëgjojmë vetëm për akte...

Shokohet vajza pasi ndahet! Ish i dashuri i dërgon faturat e harxhimeve: Mi paguaj…!

Të gjithë e dimë se marrëdhëniet janë një investim...

Do festonte datëlindjen sot, Aida Shtino rrëqeth: Po kalon i pesti vit pa ty, do pi me foton tënde

Aida Shtino është një ndër moderatoret më të njohura...