Ishte duke luajtur teater. Humb jeten aktorja e njohur ne prapaskenën e teatrit

Ndahet nga jeta aktorja Josephine Melville.

 

Në një deklaratë të postuar në Twitter, thuhet: “Me pikëllim të thellë njoftojmë se mbrëmë aktorja Josephine Melville ndërroi jetë në prapaskenë në Nottingham Playhouse pas shfaqjes së Nine Night, në të cilën ajo po performonte.

 

“Mendimet dhe ngushëllimet tona të thella janë me familjen dhe të dashurit e saj”.

 

E lindur në Essex, meritat e aktrimit të Melville përfshinin pjesë në EastEnders, The Bill dhe Casualty si dhe disa role teatrale.

 

Në vitin 1985, ajo luajti të dashurën e Kelvin Carpenter, Tessa Parker në EastEnders për tetë episode. Në fillim të këtij viti, Melville u shfaq në videoklipin e këngës Brave të Ella Henderson.

 

Të gjitha shfaqjet e mbetura të Nine Night, një bashkëprodhim midis Nottingham Playhouse dhe Leeds Playhouse, janë anuluar.

 

Shefi ekzekutiv dhe drejtori artistik i Leeds Playhouse, James Brining, tha: “Jemi thellësisht të pikëlluar për vdekjen e Jo dhe shprehim ngushëllimet tona për familjen dhe të dashurit e saj”.

 

Tronditet Prishtina, burri vret gruan shtatzënë para spitalit të QKUK-së

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Prishtinë, ku një grua është e gjetur e vdekur në oborrin e QKUK-së.   Dyshohet se burri ka vrarë...

Dikur e varfër dhe me kredi, ja sa është pasuria e Bebe Rexhës në ditën e sotme

Këngëtarja shqiptare, Bebe Rexha është ylli që fshihet pas këngëve hite të artistëve të njohur botëror, por kohët e fundit edhe të këngëve të...

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

NA NDIQNI NE INSTAGRAM

Te tjera
LAJME

‘Pse moj zonja injorante’! Sindi e ‘Për’puthen’ i kthehet rëndë ndjekëses

Ajo mori vëmendje te “Për’puthen” dhe u komentua shumë...

Kush valle? Rovena Stefa publikon pamje me prindërit nga vila që ka blerë në Kosovë

Këngëtarja Rovena Stefa, kohët e fundit i ka befasuar...

(Foto) Lori Hoxha tregon pamjet se si duket shtëpia e ‘Big Brother Vip’, ja kur nis

Teksa të gjithë presin që të fillojë “Big Brother...