“Investova lekët e mia, është mosmirënjohës”, reperi i njohur zbulon “borxhet” e Noizyt

Reperi GBMC, i cili është pjesë e trupit muzikor shqiptar prej më tepër se 15 vitesh

 

së fundmi ka qenë i ftuar në emisionin ‘Glamour Zone’ të moderatores Ester Bylyku, ku foli për herë të parë për borxhet e reperit Noizy.

 

Noizy eshtë bërë i njohur vitin 2009 me këngët ‘Otr me zemër’ (një bashkëpunim me GBMC), ‘Jena mbretër’, ‘Malet e Dibrës’ etj. Të gjitha këto këngë janë punuar në studion ‘Zig Zag Records’ të reperit GBMC.

 

 

Gjatë intervistës së fundit përballë moderatores Ester Bylyku, ai u shpreh se ka investuar me mijëra euro për Noizyn, dhe ende nuk i ka marrë ato lekë.

 

GBMC dhe Noizy prej më tepër se 8 vitesh kanë mosmarrëveshje me njëri-tjetrin.Në rrëfimin e tij GBMC, u shpreh se është zhgënjyer nga Noizy dhe mosmirënjohja e tij.

 

 

Ester Bylyku: Cilin nga artistët e ke ndihmuar, por nuk ta ka ditur?

 

GBMC: Ai që thotë ‘Jam Mbreti’, Noizy. Unë kam investuar nga xhepi im dhe është gjynah kur investon me ndershmërinë më të madhe dhe tjetri nuk ta di.

 

Unë e ndihmova atë zotrinë (Noizyn), dhe bëra gabim në biznes, sepse nuk duhej të investoja aq shumë lekë.

Xhevahir Zeneli nxjerr shtëpinë në shitje se do ikte në Amerikë, Agron Llakaj i bën atë që s’e priste

Dy aktorët e njohur shqiptare, Agron Llakaj dhe Xhevahir Zeneli përveçse kolegë të të njëjtit profesion, janë edhe miq shumë të mirë.   Zeneli ka treguar...

Çfarë ndodhi gjatë natës? Ja cila banore kërkoi të dalë direkt nga shtëpia, bëri edhe valixhet gati…

Armaldo Kllogjeri ishte i pari për këtë edicion që u vendosur përballë “Kutisë së Pandorës” në “Big Brother Vip”, të cilën pranoi ta hapë...

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

NA NDIQNI NE INSTAGRAM

Te tjera
LAJME