Gruaja bëhet pishman pse u bë nënë: Të kesh një fëmijë? E urrej, nuk kam më jetë! Ndihem si një zombie

Nuk është sekret që sjellja në jetë e një fëmije ndryshon jetën, por një nënë rrëfeu se do të donte që të mos kishte kurrë fëmijën e saj. Në fakt, ajo pranoi në Mumsnet se lindja e një fëmije është një keqardhje e madhe dhe se do të donte që të mos kishte pasur kurrë një të tillë. Ajo shkroi:

 

“Të kesh një fëmijë. E urrej, nuk kam më jetë. Jeta është: Të zgjohesh në 6. Shko në punë. Mbaro punën. Merrni fëmijën nga kopshti. Mundohu ta argëtoni fëmijën për dy orë. Lani fëmijën.

 

“Sjellja e foshnjës në shtrat pasi më ka gjuajtur, më ka shkulur flokët, më ka goditur me shqelma dhe grushte. 45 minuta për veten time, gjatë së cilës duhet të punoj”.

 

Dhe kjo nuk është e gjitha: “Fëmija zgjohet. Duhet sistemuar. 2 orë gjumë. Fëmija zgjohet. Kaloni dy orë e gjysmë deri në tre orë për ta kthyer fëmijën në shtrat.

 

“Katër orë gjumë. Fëmija zgjohet. Mundohesh ta kthesh fëmijën në gjumë. Zgjohu në 6. Ndihem si një zombie. Përsëriteni. Një budallallëk”. Nëna të tjera kanë arritur të identifikohen me lodhjen e të qenit prind dhe janë përpjekur të japin disa këshilla. Njëra sugjeroi:

 

“Të gjithë thonë se do të jetë e vështirë. Megjithatë, më kujtohet se kuptova se sa e vështirë ishte kur fëmija ishte 6 javësh dhe unë qaja dhe qaja.

 

“Gjërat përmirësohen me siguri. Ndërsa fëmija juaj fillon të ndërveprojë më shumë, ju do të ndiheni më mirë. Dhe po, gjumi kthehet, ju siguroj. Prit”.

 

Një nënë tjetër ishte e të njëjtës ide dhe nga ana tjetër donte ta inkurajonte duke thënë: “Nuk do të jetë gjithmonë kështu. Gjumi përmirësohet, tërheqja e flokëve kthehet në biseda shumë të ëmbla që ngrohin zemrën dhe në shumë momente argëtuese”.

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

NA NDIQNI NE INSTAGRAM

Te tjera
LAJME

Të moshuarit i rrëzohen frutat e perimet në rrugë, djali ndalon makinën dhe e ndihmon

Shpesh herë jemi mësuar të dëgjojmë vetëm për akte...

Shokohet vajza pasi ndahet! Ish i dashuri i dërgon faturat e harxhimeve: Mi paguaj…!

Të gjithë e dimë se marrëdhëniet janë një investim...

Do festonte datëlindjen sot, Aida Shtino rrëqeth: Po kalon i pesti vit pa ty, do pi me foton tënde

Aida Shtino është një ndër moderatoret më të njohura...