Eni Çobani sërisht në telashe! Avokates i kërkohet ti hiqet …

Avokatja e emisionit SHIHEMI NE GJYQ Eni Çobani, ka thyer bo mjkotin e avokateve.

 

Sot Çobani ka marre pjese ne nje seance gjy qesore ne Gjykaten e Faktit ne Permet

 

 

ku dihet qe avokatet ne te gjithe vendin kane 1 muaj qe po bojko tojne seancat gjyqesore si kunde rshtim ndaj hartes se re gjyqesore ne vend.

 

Avokatet e Permetit jane ndeshur me avokaten Çobani ne hyrje te gjykates por ajo ka hyre ne godine duke thyer bojkotin.

 

Dhoma e Avokatise se Gjirokastres ku pjese jane edhe avokatet e Permetit, ka siguruar proc esverbalin e seances gjyqesore ne Gjykaten e Permetit dhe tok me te,

 

 

i ka derguar Komitetit te Disiplines te Dhomes Kombetare te Avokatise ne Tirane, nje a nkese ku i kerkohet marrja e ma save ndaj Eni Çobanit me heq jen e liçenses.

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

NA NDIQNI NE INSTAGRAM

Te tjera
LAJME