A është tatuazh i vërtetë apo një copë e qendisur? Video që po bën xhiron e rrjetit. Gjejeni edhe ju!

Tatuazhet janë një trend në rritje. Në fakt ata janë po aq të vjetër sa edhe vetë njerëzit. Mjafton të kujtojmë fiset e egra apo edhe ato që sot gjenden në zona të izoluara si në Amazonë p.sh.

 

Një video që po bën xhiron e internetit është dëshmi se artistët e tatuazheve e meritojnë absolutisht termin “artist”.

 

Tatuazhi mbresëlënës i një copëze të thjeshtë është aq realist sa nuk mund të dallohet nga një copëz e vërtetë. Ndoshta është ndër tatuazhet më realiste në botë.

 

Suksesi apo dështimi i një tatuazhi varet kryesisht nga artisti që e “godit” dhe është e qartë se ai që e ka realizuar këtë ka qenë mjeshtër.

 

 

Materialet dhe teknikat moderne lejojnë një sërë dizajnesh dhe ngjyrash në artin e tatuazheve që vite më parë ishte e pamundur të arriheshin.

 

Horoskoi ditor, e marte date 7 dhjetor 2022

Horoskopi Paolo Fox Dashi: Afërdita pakamsa e trazuar ju fton të kushtoni më shumë vëmendje në dashuri, sepse këtë të mërkurë 7 mund të...

(Video) Pjesë e ‘Big Brother Kosova, Stresi degjeneron Getoar Selimin: Ai është dënjeshtar, më ka…

Stresi dhe Getoar Selimi dikur ishin miq shumë të mirë, dy reperët shoqërinë e mbajtën për shumë vite.   Geti ishte adresa e Stresit në Prishtinë,...

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

NA NDIQNI NE INSTAGRAM

Te tjera
LAJME

Arjon Muça i zuri vendin në Top Channel? Ish-konkurrenti i Për’puthen habit me deklaratën

Bruno Shemsho, modeli dhe ish konkurrenti i Për’puthen ishtë...

Ekskluzive/ Zbulohet gjyqi mes Olsa Muhametit dhe Vera Grabockës

Bruno Shemsho, modeli dhe ish konkurrenti i Për’puthen ishtë...

Jeni në dilemë? Ja ku mund të shkoni për pushime

Guidier, Lyto Alliu në një intervistë për emisionin “Jeto...