Nëse jeni duke kërkuar për një lidhje të qëndrueshme, këto janë shenjat e duhura të Horoskopit

Çdo shenjë sillet ndryshe në një marrëdhënie, sipas temperamentit të saj. Disa njerëz duan hapësirën e tyre personale, ndërsa të tjerë preferojnë intimitetin emocional që zhvillohet me partnerin e tyre.

 

Për shenjat që kërkojnë lidhje emocionale, nuk ia vlen një marrëdhënie që nuk bazohet në komunikim, ndërsa ndjenja e afërt me partnerin është gjithçka për ta. Shikoni më poshtë cilat janë këto tre shenja të zodiakut që e vendosin intimitetin emocional mbi gjithçka tjetër.

Demi

(20 Prill – 20 Maj)

 

Qëllimi kryesor i një Demi është të krijojë stabilitet në jetën e tij në nivel profesional dhe personal. Tek partneri ai kërkon besim, afërsi dhe sigurisht intimitet. Demi preferon marrëdhëniet afatgjata që i lejojnë të njohin më mirë partnerin e tyre, të lidhen me të dhe të krijojnë një lidhje emocionale. Ai zakonisht kërkon dikë që e vlerëson përkushtimin po aq sa ai dhe ndihet rehat duke qenë në gjendje të mbështetet te partneri i tij.

Gaforrja

(21 qershor – 22 korrik)

 

Gaforrja shumë emocionale, për të qenë në gjendje të funksionojë në një lidhje, duhet të lidhet me partnerin e tij në një nivel emocional. Ai është në kërkim të një partneri që e kupton, i pëlqen të ndihet i dashur dhe ta bëjë partnerin të ndihet njësoj. Gaforrja është ai që do të mendojë për martesën dhe familjen dhe do të nxitojë të blejë një shtëpi për të pasur rrënjë diku.

Akrepi

(23 tetor – 21 nëntor)

 

Akrepi njihet për anën e tij seksi dhe nuk do të refuzojë një aventurë romantike kur është vetëm. Por kur është në një lidhje, përpiqet të afrohet sa më shumë me partnerin, sepse e vlerëson mbi të gjitha besimin. Akrepi dëshiron të ndihet i sigurt në marrëdhënien e tyre dhe nuk ndihet rehat kur mendon se partneri po i fsheh diçka ose nuk është plotësisht i përkushtuar ndaj marrëdhënies sa ata.

Horoskopi i Paolo Fox 26 nëntor 2022: parashikimet, dashuria dhe puna…

Horoskopi i Dashit Paolo Fox:   Në dashuri ka pasur një tension të vogël që prej ditës së djeshme (e premte 25), nëse ka diçka që...

Nipi i Isa Boletinit: Ju tregoj cilat ishin amanetet e gjyshit tim për Shqipërinë

Nipi i Isa Boletinit, Gazmend Boletini ka rrëfyer në emisionin “Ballkan” në Abc të gazetares Linda Karadaku, amanetet e heroit tonë, i cili luftoi...

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

NA NDIQNI NE INSTAGRAM

Te tjera
LAJME

Aktori i njohur shqiptar rikthehet pas 10 vitesh në Shqipëri dhe …

Aktori Elvis Pupa më shumë se 10 vite është...

A jeni bere gati per bakllavane? Ja si ta pergatisni qe t’ju tretet ne goje. Video

Ingredientët: 60 peta për bakllava 1 filxhan stika të grira imët ½...

Nipi i Isa Boletinit: Ju tregoj cilat ishin amanetet e gjyshit tim për Shqipërinë

Nipi i Isa Boletinit, Gazmend Boletini ka rrëfyer në...

Behuni gati.Keto qytete do të mbulohen nga bora ditën e dielë

Fundjava parashikohet që të sjellë ulje drastike të temperaturave...