KRYEMINISTRI RAMA U JEP LAJMIN E MIRË PENSIONISTËVE: JA KUR DO TA MERRNI BONUSIN E FUNDVITIT!

Kryeministri Edi Rama ka deklaruar se pavarësisht, sipas tij, vështirësive që ka buxheti pensionistët do e marrin bonusin e fundvitit. Por ai shtoi se, në ndryshim nga vitet e tjera, “do bëjë ç’është e mundur që ta marrin në fillim të muajit dhjetor”.

 

“Kemi indeksuar 2 herë pensionet, duhet të bëjmë më shumë. Për këtë arsye do vendosim përsëri, pavarësisht se çfarë situate është dhe çfarë vështirësish ka buxheti, bonusin e veçantë të pensionistëve para Vitit të Ri, këtë herë do bëjmë çmos ta marrin në fillim të dhjetorit dhe buxhetin në tjetër, edhe nga taksa e jashtëzakonshme,

 

çfarë do marrim do e vendosim në dispozicion të kësaj përpjekje të përbashkët që të qëndrojmë edhe kësaj vale të tretë, që nuk na u ndanë, dhe të dalim më të fortë”, tha Rama.

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

NA NDIQNI NE INSTAGRAM

Te tjera
LAJME

Të moshuarit i rrëzohen frutat e perimet në rrugë, djali ndalon makinën dhe e ndihmon

Shpesh herë jemi mësuar të dëgjojmë vetëm për akte...

Shokohet vajza pasi ndahet! Ish i dashuri i dërgon faturat e harxhimeve: Mi paguaj…!

Të gjithë e dimë se marrëdhëniet janë një investim...

Do festonte datëlindjen sot, Aida Shtino rrëqeth: Po kalon i pesti vit pa ty, do pi me foton tënde

Aida Shtino është një ndër moderatoret më të njohura...