Zhaklin Lekatari thirrje burrave shqiptarë: Morali i familjes nuk gjendet midis këmbëve të gruas

Gazetarja Zhaklin Lakatari së fundmi ka folur në lidhje me temën e v irgjërisë ku është shprehur se shoqëria shqiptare duhet të ndajë moralin nga se k s ualiteti.

 

Ajo gjithashtu ka patur dhe një thirrje për burrat shqiptarëve të cilëve u ka kërkuar që të mos shohin moralin e familjes midis këmbëve të gruas, pasi nuk gjendet aty por te mënyra se si sillëmi dhe çfarë kontributi japim në shoqëri.

 

“Shoqëria jonë duhet të kuptojë që morali dhe seksualiteti janë dy dimensione të ndryshme që nuk kanë lidhje me njëra-tjetrën. Këta burra duhet të kuptojnë se morali i shtëpive dhe familjeve shqiptare nuk gjendet midis këmbëve të gruas, por gjendet në mënyrën si sillemi,

 

si angazhohemi, çfarë kontributi japim në këtë shoqëri, sa e pasurojmë këtë shoqëri.

 

Nëse ju bëheni policë të moralit duke kontrolluar or ganet gjen itale të vajzave dhe grave të familjeve tuaja ju nuk jeni burra. Më vjen shumë keq. Kjo nuk është burrëri!, tha Lakatari për Rtv Ora.

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

NA NDIQNI NE INSTAGRAM

Te tjera
LAJME