Ura e vjetër e Bunës, dëmtimi vazhdon/ Adem Plisi: Kam punuar në këtë urë, e mirëmbanim çdo ditë

Nga Mirsad Rakaj

 

Në Urën e Vjetër të Bunës vijon dëmtimi i shtresës së dërrasave.Përgjatë gjithë gjatësisë ka pasur dëmtime të shumta në një këmbë të saj dhe në pjesën e dërrasavetë cilat janë kthyer në problem shqetësues për banorët që frekuentojnë këtë zonë.

 

Adem Plisi thotë se para viteve 90 ka punuar si mirëmbajtës i kësaj ure.Sipas tij ura është inspektuar cdo ditë dhe mirëmbajtja ka qënë e vazhdueshme sa herë që janë konstatuar probleamatika të vogla.

 

Pothuajse cdo dite, shume qytetare por edhe turiste zgjedhin te kalojne disa ore ne ajer te paster dhe prane liqenit te Shkodres dhe kalimi ne uren e vjeter te bunes eshte i pashmangshem.

 

Ura e Vjetër e Bunës është inspektuar rreth 2 muaj më parë nga ekspertë të Ministrisë së Mbrojtjes sebashku me prefekten e qarkut Majlinda Angoni të cilët premtuan se kjo situatë pritet të zgjidhet brenda një harku të shkurtër kohor duke kthyer në identitet këtë vepër të rëndësishme për Shkodrën, simbol të saj.

“Ty të manipuloi Luizi”/ Debat mes banorëve për Armaldon dhe Luizin

Një bisedë që nisi me batuta, përfundoi keq mes Armaldos dhe Luizit. Ata të dy debatuan ashpër mbrëmjen e kaluar, duke lënë pjesën tjetër të...

Tan Brahimi është banori i dytë që i shtohet shtëpisë së BBV

Tan Brahimi është banori i dytë që i shtohet shtëpisë së Big Brother Vip. Brahimi është aktor humori. Ai u prit nga Luizi, ndërsa ky...

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

NA NDIQNI NE INSTAGRAM

Te tjera
LAJME

Luizi mirëpret Tanin: Ditë të zeza do vijnë në këtë shtëpi

Tan Brahimi është banori i dytë që i shtohet...

“Ty të manipuloi Luizi”/ Debat mes banorëve për Armaldon dhe Luizin

Një bisedë që nisi me batuta, përfundoi keq mes...

Tan Brahimi është banori i dytë që i shtohet shtëpisë së BBV

Tan Brahimi është banori i dytë që i shtohet...

Ofendoi Kiarën, Amosi justifikon veten: Nga nervozizmi njeriu mund të gabojë

Amos nuk kishte biletë vajte-ardhje. Ai u shpreh në...