Reperi i njohur akuzon këngëtaren shqiptare për kopjim: Më detyrohesh 100 mijë dollarë

Dy muaj më parë, Tayna publikoi këngën me titull “Valle”, një bashkëpunim me Lumi B.

 

Mirëpo, së fundmi, reperja po përballet me akuza nga një reper britaniko-xhamajkan, i cili shprehet se ajo ka kopjuar një pjesë të tekstit nga kënga e tij “Bam Bam” të publikuar më 6 shkurt 2020.

 

“Pull up in a pull up in a fresh Adidas, Tayna might ride them never need gas”, dëgjohet duke thënë Tayna në këngë, pjesë që është shkëputur nga hiti i Stylo G.

 

Reperi ka ndarë një video ku shfaqet kënga “Valle” si dhe kënga e tij, duke treguar kështu ngjashmëritë mes tyre.

 

“Sa më detyrohet ajo?”, ka shkruar ai ndërsa i bën tag Taynës: “100 mijë dollarë për një rresht ose kënga do të zhduket për 48 orë.” Ndërkohë, ende nuk ka një reagim nga ana e reperes shqiptare.

 

Nuk po kalon momente të mira, ja arsyeja pse Flori Mumajesi nuk dëgjon nga njëri vesh

Kompozitori dhe këngëtarii njohur Flori Mumajesi ka pohuar kohë më parë se me njërin nga veshët ka h umbur d ëgjimin ne masën 70%.   Këtë...

Shokohet vajza pasi ndahet! Ish i dashuri i dërgon faturat e harxhimeve: Mi paguaj…!

Të gjithë e dimë se marrëdhëniet janë një investim kohe dhe pasioni, por një djalë e ka zbatuar këtë ide fjalë për fjalë. Ai...

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

NA NDIQNI NE INSTAGRAM

Te tjera
LAJME

Të moshuarit i rrëzohen frutat e perimet në rrugë, djali ndalon makinën dhe e ndihmon

Shpesh herë jemi mësuar të dëgjojmë vetëm për akte...

Shokohet vajza pasi ndahet! Ish i dashuri i dërgon faturat e harxhimeve: Mi paguaj…!

Të gjithë e dimë se marrëdhëniet janë një investim...

Do festonte datëlindjen sot, Aida Shtino rrëqeth: Po kalon i pesti vit pa ty, do pi me foton tënde

Aida Shtino është një ndër moderatoret më të njohura...