Pse po “goditen” sërish call center-at? Hoxha bën deklaratën e fortë dhe zbardh prapaskenat…

Artan Hoxha i shpjegon aksionet e poicisë ndaj call center-ave si një “rimarrje nën kontroll” të këtij biznesi, pasi duhen fituar para për fushatën zgjedhore.

 

I ftuar në emisionin “Të Paekspozuarit”, Hoxha tha se këto “biznese” janë ndër më fitimprurëset.

 

 

“Nga momenti që janë mbyllur lojërat e fatit në Shqipëri, dy ishin format ku drejtuesit e policisë mund të bënin para, lojrat e fatit të paligjshme, që askush nuk e hap dot pa paguar drejtuesin e policisë. E dyta, call center-at.

 

Kur erdhi Gledis Nano ka patur operacion në të gjithë territorin dhe u kapën me dhjetëra. Por, operacioni u ndalua.

 

 

Çarë ka ndodhur ditët e fundit që policia u është rikthyer?

 

Kjo gjë u rikthye për këtë fakt, po ndodh një rimarrje nën kontroll e këtij “biznesi”. Po mblidhet një dorë e mirë për fushatë…”, tha Hoxha.

Horoskopi Dhjetor 2022 nga Branko. Cilat janë shenjat që përkëdhel fati në muajin e fundit të vitit

  Horoskopi Branko, Dashi   Muaji dhjetor do të jetë një pararojë e ndryshimeve të rëndësishme, lajme të papritura, por pozitive do të përfshijnë jetën tuaj, duke...

Pasuritë e çmendura të gazetarëve tanë nga Bledi Mane: “7.5 mln euro ne banke, rroga e tij arrinë në 37 mijë euro, ka 11...

Elita e gazetarise shqiptare mbetet ra ca më me katare dhe ndryshe nga komuniteti hallexhi i qindra mijerave gazetareve te ndershem, kjo elite vazhdon...

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

NA NDIQNI NE INSTAGRAM

Te tjera
LAJME

Horoskopi Dhjetor 2022 nga Branko. Cilat janë shenjat që përkëdhel fati në muajin e fundit të vitit

  Horoskopi Branko, Dashi   Muaji dhjetor do të jetë një pararojë...

Dasma kthehet në tragjedi, këngëtari ndërron jetë pak orë pas martesës

Kantautori Jake Flint ka ndërruar jetë vetëm pak orë...

Dikur e varfër dhe me kredi, ja sa është pasuria e Bebe Rexhës në ditën e sotme

Këngëtarja shqiptare, Bebe Rexha është ylli që fshihet pas...