Alfred Çako po çudit të gjithë/ Nuk do ta besoni kurrë, çfarë pritet të ndodhë në 2 muaj

Ai eshte nje nga personat qe te le pa fjale me ato qe deklaron neper mediat e ndryshme dhe se fundmi ka bërë dje disa palajmerime të bujshme teksa ishte në nje emision televiziv. Cako u shpreh se presidentin amerikan, mund të ikë nga detyra dhe në vend të tij do të vendoset njëra nga dy gratë, Harris apo ajo tjetra e Kongresit.

 

“Do t’ju them nja dy gjëra që njerëzve do u duken ndoshta të pabesueshme. Unë nuk jam profet por nga gojët e liga që më vijnë mua informacione në këtë muaj do ndodhin gjëra të stuhishme, që do mbahem mend në historinë botërore.

 

Muajt tetor-nëntor mund të ndodhin. Mendoj që në javën që vjen do ndodhin këto gjëra. Në Shtetet e Bashkuara të Amerikës që është lidership botëror do të largohet presidenti aktual që e kemi thënë, do vendoset njëra nga dy gratë, Harris ose ajo e kongresit. E keni parë Joe, e ka ulur shumë prestigjin e presidentit amerikan nga ndonjë semundje.

 

Ngjarje tjetër e rendësishme është se në këtë muaj do të pritet arrestimi i ish-presidentit Donald Tramp me akuzen për ngjarjen e 6 janarit. Kjo do të ketë si qellim nxitjen e luftës civile ne vendin me te madh ne bote dhe çdo gjë është e orkestruar.

 

Ne kete menyre ne ate shtet do futet ligji ushtarak dhe gjithë qellimi është mbajtja e njerëzve në shtypje dhe në terror. Në fund të muajit apo fillim nëntori, do të kemi 10 ditët e errësirës, do të zhduket interneti do të mbyllen televizionet sidomos në Amerike dhe e gjithe bota do te jete ne nje erresire te madhe.

 

Ndoshta në të gjithë botën. Do të bjerë edhe sistemi financiar, ju kam thënë që do të zhduken kreditë dhe te gjitha borxhet qe ju keni me bankat ne mbare boten, tha Alfredi. Megjithate theniet e tij jane ende te pa-vertetuara ndaj eshte pak sa e veshtire per ti besuar plotesisht.

Luizi mirëpret Tanin: Ditë të zeza do vijnë në këtë shtëpi

Tan Brahimi është banori i dytë që i shtohet shtëpisë së Big Brother Vip. Brahimi është aktor humori. Ai u prit me puthje nga Luizi,...

“Ty të manipuloi Luizi”/ Debat mes banorëve për Armaldon dhe Luizin

Një bisedë që nisi me batuta, përfundoi keq mes Armaldos dhe Luizit. Ata të dy debatuan ashpër mbrëmjen e kaluar, duke lënë pjesën tjetër të...

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

NA NDIQNI NE INSTAGRAM

Te tjera
LAJME

Luizi mirëpret Tanin: Ditë të zeza do vijnë në këtë shtëpi

Tan Brahimi është banori i dytë që i shtohet...

“Ty të manipuloi Luizi”/ Debat mes banorëve për Armaldon dhe Luizin

Një bisedë që nisi me batuta, përfundoi keq mes...

Tan Brahimi është banori i dytë që i shtohet shtëpisë së BBV

Tan Brahimi është banori i dytë që i shtohet...

Ofendoi Kiarën, Amosi justifikon veten: Nga nervozizmi njeriu mund të gabojë

Amos nuk kishte biletë vajte-ardhje. Ai u shpreh në...