Si çdo herë çudit Edi Rama: Për 45 minuta një bombë bërthamore zhduk 45 milionë njerëz

Edi Rama e ka nisur fushatën elektorale në jug të vendit. Prej dy ditësh ai ndodhet në Përmet dhe Gjirokastêr dhe që prej andej është duke folur shumë pë luftën bërthamore, duke dalë si shpëtimtari i Shqipërisê.

 

Sot ai ka qenë në disa fshatra të Gjirokastrës, ku mes të tjerave ai ka folur për një dimër të vështirë dhe për një bombë bërthamorë, që mund të zhdukë për 45 minuta mbi 45 milionë njerëz.

 

Rama në vend që t’iu flasë për pensionet dhe subvencionet, i tromaks duke i përmendur luftën çdo sekondë.

 

Rama tha:

Jemi në një situatë shumë sfiduese. Bota është në një situatë të tillë. Jemi të bombarduar nga lajme të tilla, por nuk e kuptojmë si duhet se situata është kaq e rrezikshme, sa po flitet për luftë bërthamore sikurse është një lojë lagjeje, flitet për luftë bërthamore, bomba bërthamore, jo do të gjuhet ose jo. Për 45 minuta një bombë bërthamore zhduk 45 milionë njerëz. Këto kjo gjë ka ardhur në formën e krizës energjetike dhe çmimeve. Luftën nuk e zgjidhim dot ne, as e ndalojmë dot, por gjendemi në një situatë pa tërmetit dhe pandemisë, që është më e keqja.

Do festonte datëlindjen sot, Aida Shtino rrëqeth: Po kalon i pesti vit pa ty, do pi me foton tënde

Aida Shtino është një ndër moderatoret më të njohura në Shqipëri. Pavarësisht shkëputjes nga ekrani, Shtino do të njihet gjithmonë si fytyra e “Njerëz...

(Foto) Nga ‘Dancing With the Stars’ në ‘Big Brother’, ja cili është aktori i njohur që do bëhet pjesë

Është përfolur që sezoni i dytë i “Big Brother Vip” do të nisë më datë 24 dhjetor, pikërisht natën e Krishtlindjeve. Sa më shumë...

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

NA NDIQNI NE INSTAGRAM

Te tjera
LAJME

Të moshuarit i rrëzohen frutat e perimet në rrugë, djali ndalon makinën dhe e ndihmon

Shpesh herë jemi mësuar të dëgjojmë vetëm për akte...

Shokohet vajza pasi ndahet! Ish i dashuri i dërgon faturat e harxhimeve: Mi paguaj…!

Të gjithë e dimë se marrëdhëniet janë një investim...

Do festonte datëlindjen sot, Aida Shtino rrëqeth: Po kalon i pesti vit pa ty, do pi me foton tënde

Aida Shtino është një ndër moderatoret më të njohura...