Rama: Delet do i numërojmë me satelit! Analistët do i fusim te akademia e…

Pasditen e sotme, Edi Rama ishte në Derviçan, Dropull. Me fermerët, ai diskutoi për disa nga problemet e banorëve të zonës.

 

Gjatë bisedës doli problemi i lejes së staneve që nga një vit, kryeministri kërkoi të bëhet 10 vite leja. Shefi i qeverisë u foli barinjve edhe për satelitët që do të lëshohen në orbitë.

 

“Vjen policia, tha. E dëgjove? Policia shkon, nuk të lë të vendosësh hurin e stanit. Ai polici i zonës, që thotë më erdhi një ndërtues këtu dhe të “kap edhe unë pjesën time”.

 

E para kjo duhet liberalizuar dhe do ta bëjmë se është çudi e madhe. E dyta vij te sateliti. Janë gjëra aq të thjeshta dhe aq të shpejta, kur i sheh një sy lart, që nuk e di kush është kushëri apo me partinë tjetër.

 

Ai thotë kullota funksionon. Ai shkonte deri në 70 cm. Numëron delet. Kur i mbledh te vatha t’i numëron. Të ndihmon edhe për atë tjetrën, që nuk e bën as polici dhe as inspektori, që nuk bën punë të liga” tha Edi Rama.

 

Një merak kishte edhe për akademinë e çobejve, që premtoi ministrja Krifca dy vite më parë.

(Video) Gazetari shqiptar bën gafën e madhe, ngatërron Eli Farën me ish-Missin nga Kosova

Gazetari shqiptar, Isli Islami “e ka ngatërruar” ish-missin Afërdita Paçaradën me këngëtaren Eli Fara.   Teksa ka uruar kolegun e tij Olti Currin për eksperiencën e...

Fituesi merr 200 mijë euro, nisin skenat me pullë të kuqe në ‘Big Brother Vip Kosova’

Ka startuar spektakli i madh i “Big Brother VIP Kosova”, në shtëpi janë futur 15 banorë. Banorët kanë filluar duke u ambientuar me shtëpinë.   E...

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

NA NDIQNI NE INSTAGRAM

Te tjera
LAJME

Arjon Muça i zuri vendin në Top Channel? Ish-konkurrenti i Për’puthen habit me deklaratën

Bruno Shemsho, modeli dhe ish konkurrenti i Për’puthen ishtë...

Ekskluzive/ Zbulohet gjyqi mes Olsa Muhametit dhe Vera Grabockës

Bruno Shemsho, modeli dhe ish konkurrenti i Për’puthen ishtë...

Jeni në dilemë? Ja ku mund të shkoni për pushime

Guidier, Lyto Alliu në një intervistë për emisionin “Jeto...