Valixhet me kanabis u nisën nga Tirana drejt Stambollit, qentë antidrogë zbuluan drogën në aeroport

Dy shtetas turq janë arrestuar pasi janë kapur duke transportuar kanabis nga aeroporti i Rinasit drejt Stambollit me valixhe.

 

Policia turke ka publikuar pamjet e operacionit, ku qentë e antidrogës kanë zbuluar se në valixhet e dy shtetasve që vinin nga Shqipëria kishte 31 kilogramë e 461 gramë kanabis të fshehur në valixhe. Dy pasagjerët që u nisën nga aeroporti i Rinasit dhe mbërritën në aeroportin Sabiha Gökçen iu nënshtruan një kontrolli të detajuar pasi u konsideruan si të dyshimtë.

 

Kur valixhet e tyre iu nënshtruan kontrolleve me rreze X dhe qenve të antidrogës u zbulua se brenda tyre ishte fshehur kanabis.

 

Autoritetet turke kanë nisur hetimet për zbardhjen e këtij rasti pasi dyshojnë se dy të huajt mund të kenë korruptuar kontrollorët shqiptarë për të kaluar sasinë e drogës. Verifikime po kryhen edhe për procedurat e për kontrollin dhe regjistrimin e bagazheve të dy shtetasve turq që tentuan trafikimin e kanabisit.

 

Kujtojmë se pak ditë më parë në Stamboll u arrestuan 3 shqiptarë mes tyre një efektiv policie dhe ish-komando. Krahas arrestimit në Turqi, 3 shqiptarëve ju kap dhe një ngarkesë prej rreth 100 kg kanabis.

 

Tan Brahimi është banori i dytë që i shtohet shtëpisë së BBV

Tan Brahimi është banori i dytë që i shtohet shtëpisë së Big Brother Vip. Brahimi është aktor humori. Ai u prit nga Luizi, ndërsa ky...

“Ty të manipuloi Luizi”/ Debat mes banorëve për Armaldon dhe Luizin

Një bisedë që nisi me batuta, përfundoi keq mes Armaldos dhe Luizit. Ata të dy debatuan ashpër mbrëmjen e kaluar, duke lënë pjesën tjetër të...

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

NA NDIQNI NE INSTAGRAM

Te tjera
LAJME

Luizi mirëpret Tanin: Ditë të zeza do vijnë në këtë shtëpi

Tan Brahimi është banori i dytë që i shtohet...

“Ty të manipuloi Luizi”/ Debat mes banorëve për Armaldon dhe Luizin

Një bisedë që nisi me batuta, përfundoi keq mes...

Tan Brahimi është banori i dytë që i shtohet shtëpisë së BBV

Tan Brahimi është banori i dytë që i shtohet...

Ofendoi Kiarën, Amosi justifikon veten: Nga nervozizmi njeriu mund të gabojë

Amos nuk kishte biletë vajte-ardhje. Ai u shpreh në...