Pule me kos dhe hudhra. Receta me e mire e stines

Kjo recete do tju mahnise, mishi qendron i bute e plot leng, por gjithashtu ka nje shije perfekte nga erezat e perdorura.

 

Perberesit: Nje pule mesatare, 2 gota kos , 6-8 thelpinj hudher , 2-3 luge gjelle me vaj ulliri , kripe, piper, majdanoz i grire.

 

Pergatitja; Pulen e ndajme ne copa pasi ta kemi lare dhe e vonosim ne nje pjate dhe e sperkasim me pak kripe. Ne nje tas hedhim kosin pak krip dhe piper sipas deshires dhe i perziejme deri sa te formojne nje trajte. Psi kemi pergatitur kosin hedhim copat e pules dhe i perziejme me nje luge druri.

 

Ne nje tave qelqi ose balte hedhim vajin e ullirit dhe me pas qerojme hudhrat dhe mjafton ti ndajme ne gjysem. Masen me mishin e pules dhe kosin e kalojme ne tave ku hedhim dhe hudhrat e prera. e pjekim ne furre me 220 grade per reth 40 minuta derisa mishi te jet pjekur plotesisht. para se ta servirni hidhini majdanozin e grire per nje shije unike. Ju befte mire

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

NA NDIQNI NE INSTAGRAM

Te tjera
LAJME

Të moshuarit i rrëzohen frutat e perimet në rrugë, djali ndalon makinën dhe e ndihmon

Shpesh herë jemi mësuar të dëgjojmë vetëm për akte...

Shokohet vajza pasi ndahet! Ish i dashuri i dërgon faturat e harxhimeve: Mi paguaj…!

Të gjithë e dimë se marrëdhëniet janë një investim...

Do festonte datëlindjen sot, Aida Shtino rrëqeth: Po kalon i pesti vit pa ty, do pi me foton tënde

Aida Shtino është një ndër moderatoret më të njohura...