Mbeturinat në Shkodër, një problem që nuk gjen zgjidhje/ Qytetarët: Institucionet duhet të marrin masa për pastrimin e tyre

Keqmenaxhimi I mbetjeve urbane dhe inerte në qytetin e Shkodrës nuk gjen zgjidhje. Pavarësisht alarmit të ngritur nga qytetarët, organizatat apo edhe shoqëria civile, sërisht situata vazhdon të mbetet e njejtë.

Ne rrugen e rikonstruktuar pak kohe me pare prane prokurorise pamja që të ofrohet lë për të dëshiruar.

Mbeturina e hedhura pa kriter jane kthyer ne nje problem shqetesues per qytetaret te cilet thone se institucionete duhete te marrin masa per pastrimin e tyre.

 

Ndonese eshte ngritur si shqetesim nga qytetaret dhe gjithashtu eshte trajtuar shpesh here nga mediat, kjo problematike vijon te jete pa zgjidhje .

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

NA NDIQNI NE INSTAGRAM

Te tjera
LAJME