“Çmendet” moti në vjeshtë, ja çfarë pritet të ndodhë nesër me temperaturat

Edhe për ditën e nesërme vendi ynë do të vijojë te jetë nën ndikimin e kushteve të qëndrueshme atmosferike falë masave ajrore të thata dhe relativisht të ngrohta me origjinë jugperëndimore.

 

Moti parashikohet i kthjellët në të gjithë territorin si dhe vranësira fare të pakta kalimtare në relievet e larta malore.

 

Sipas SHMU era për do të fryjë me drejtim kryesor verilindje – veriperëndim me shpejtësi mesatare 1-5m/s ndërsa në bregdet dhe lugina era me rrahje deri në 6-8m/s.

 

Temperaturat parashikohen:

 

në zona malore 5 deri 23°C

në zona e ulëta 5 deri 27°C

në zona bregdetare 11 deri 26°C

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

NA NDIQNI NE INSTAGRAM

Te tjera
LAJME