By Passit, iu deshën 12 vite të përfundonte dhe 6 muaj të dëmtohet/ Asnjë reagim për shkatërrimin që kjo vepër po pëson

U desh 12 vite per te perfunduar, e vetem 6 muaj per ta shkaterruar. Kjo eshte situate me by passin e Shkodres I cili qe ne qershor I eshte nenshtruar vazhdimisht demtimeve.

 

Qe ne fillim ndertimi I ketij by passi u shoqerua me kundershtime te shumta vecanerisht nga banoret e zones te cilet nuk kishin dalje ansore per ne banesat e tyre. E sot ky by pass ka mbi dhjetera dalje te realizuara vete keta te fundit.

 

E sikur te mos mjaftonin keto, demtimet ne parmaket ansore jane te shumta

Krahas parmakeve ansore shpetim nga demtimet nuk kane gjetur as shtyllat e ndricimit. By passi eshte ende ne faze kontrolli, dhe si investim nuk eshte marre ne dorezim nga autoriteti I rrugeve e as nga pushteti vendor.

 

Nje veper e cila dita dites po degradon, nderkohe qe nuk eshte eficent per asnje nga qellimet qe u krijua ne fillim, as per mbrojtjen nga permbytjet e as per shmangien e trafikut ne qytet.

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

NA NDIQNI NE INSTAGRAM

Te tjera
LAJME