Spartak Ngjela bën deklaratën e fortë dhe paralajmëron: Ekziston mundësia që në Shqipëri të krijohet një…

Avokati i njohur, Spartak Ngjela, ka folur ditën e sotme në një emision televiziv ku ka paralajmëruar mundësinë e krijimit të një Prokurorie dhe Gjykate ndërkombëtare për korrupsionin e Shqipërisë.

 

Ngjela ka folur gjithashtu edhe për punën e deritanishme të SPAK.

 

Duke thënë se SPAK është i mpirë, Ngjela theksoi nevojën e ndërhyrjes së ndërkombëtare në luftën kundër krimit dhe korrupsionit në Shqipëri.

 

“Kërkoi që në një bandë të madhe vjedhësish të gjejë të ndershëm. Gjykata dhe Prokuroria kur nisi vettingu ishte një bandë e madhe vjedhësish. SPAK-u po na rezulton se është i mpirë. Ata duhet të kenë parasysh një gjë, që dëmi do të jetë shumë i madh për ta. Atëherë a do të dalë një gjykatë dhe një prokurori në Hagë me këtë titull, “lufta kundër korrupsionit në Shqipëri”? Kështu zgjidhet kjo çështje. Vjen helikopteri të merr e ikën.

 

quProblemi qëndron që a do ta pranojnë ndërkombëtarët që të investojnë për Shqipërinë, për një Gjykatë dhe një Prokurori ndërkombëtare me titullin “lufta ndaj korrupsionit në Shqipëri”? Duhet shumicë e cilësuar prej 94 votash, por atje janë të korruptuarit dhe vota është e fshehtë. Unë di se ç’hoqën në Prishtinë. Do ta bëjmë apo nuk do ta bëjmë dot nuk e di. Kjo do ta nxirrte jashtë loje SPAK-un, ata do mbeteshin pa punë”, është shprehur Ngjela.

Europa dhe SHBA japin alarmin, cila grupmoshë rrezikohet më shumë nga ‘tridemia’

Një kombinimin e virusit sincicial të frymëmarrjes ( RSV ), infeksionit Covid-19 dhe gripit i quajtur si ‘tridemia’ ka ngritur në këmbë Autoritetet shëndetësore...

Po c’paskeni qene more…/ Zbulohet qyteti shqiptar qe shikon me shume filma me pull te kuqe ne 2022….

Çdo fundvit edhe Google bën bilancet e tij lidhur me kërkimet që janë bërë gjatë vitit. Doni të dini se për çfarë kanë qenë...

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

NA NDIQNI NE INSTAGRAM

Te tjera
LAJME

Të moshuarit i rrëzohen frutat e perimet në rrugë, djali ndalon makinën dhe e ndihmon

Shpesh herë jemi mësuar të dëgjojmë vetëm për akte...

Shokohet vajza pasi ndahet! Ish i dashuri i dërgon faturat e harxhimeve: Mi paguaj…!

Të gjithë e dimë se marrëdhëniet janë një investim...

Do festonte datëlindjen sot, Aida Shtino rrëqeth: Po kalon i pesti vit pa ty, do pi me foton tënde

Aida Shtino është një ndër moderatoret më të njohura...